non-famous-woman-happy-smiling
Citu autoru raksti

Atļauties būt pašai

autors: ILZE GULBE

Sveiki! Mani sauc Ilze, ar Inesi un unikālo Pavasara studiju mazāk vai vairāk regulāri draudzējos jau pusotru gadu.

Šajā skaistajā, enerģētiski ļoti spēcīgajā vasarā viss notiek ļoti pastiprināti, ko radam, tas manifestējas un lielā ātrumā. Gribēju jau kādu laiku rakstīt kādu komentāru par sievišķības tēmu, tad izdomāju, ka jāuzraksta neliels rakstiņš ar savām, ļoti personīgām pārdomām. Uz to īpaši pamudināja atklātais Santas raksts šodien. Paldies Santai par atklātību un liels prieks, ka Andritas lekcijas palīdz daudzām sievietēm!

Ar katru dienu vairāk pārliecinos, cik bezgala svarīgs ir personīgais filtrs – uz pilnīgi visu, vienalga kuru autoritāti un kādā formātā. Kad uzdodam sev mūžīgo jautājumu: Kāpēc esam šeit? Atbilde ir:  Lai iepazītu sevi. Kā lai iepazīst sevi? Atbilde skan: Dzīvojot tikai un vienīgi savu dzīvi pēc saviem noteikumiem – ērti vai neērti, citiem patīk vai nepatīk, viegli vai grūti, lēti vai dārgi, skumji vai priec īgi, bet SAVĒJO.

Es šeit nesākšu iedziļināties, ka jādzīvo saskaņā ar Dieva un Dabas likumiem, domāju, ka tas ir skaidrs.

Kad skatos uz savu un tuvāko draudzeņu dzīvēm, skaidrībai – pati esmu sulīgo un skaisto 45-gadnieku lokā un uzdodu sev jautājumu – kas ir šo sieviešu, arī, Paldies Dievam manas, sievišķības un veiksmīgas dzīves pamatā? Man šie jautājumi pilnīgi dabiski nāk galvā, kad lasu rakstus un domāju par to – daudz, kam piekrītu, daudz kam nē. Tāpēc arī vienkārši gribēju padalīties, varbūt kādai noder šīs pārdomas.

Likās, ka dzīve sākas no 40, tagad saprotu, ka 45os ir tikai uzņemti apgriezieni – acis spīd, asums pieaug, enerģija pieaug, seksualitāte ir pašā zenītā, un tam visam klāt pieaugošs miers un diezgan nesatricināma pašapziņa, ka TU pati stūrē savu dzīves kuģi Savā noteiktajā virzienā.

Ja man prasa – kas ir Sievišķīga sieviete, vienīgā atbilde ir Laimīga Sieviete, kas Dzīvo Savu Dzīvi, pēc Saviem noteikumiem, jo vienīgais veids kā būt laimīgai un atrast sevi, ir sekot savai Sirdij un šeit vienīgie spēles noteikumi ir tikai Tavējie. Un šeit šablonu nav. Es ļoti piesardzīgi izturos uz jebkādiem apgalvojumiem, kas nodefinē – darīsi šitā, būs šis. Mazliet paskaties apkārt, pamēģini un redzi, kas Tev der un kas neder.

Runājot par to, ko dara manas laimīgās un sievišķīgās draudzenes, un es pati – mēs esam tik dažādas, ar tik dažādām nodarbēm, profesijām, attiecību modeļiem katrai savā ģimenē, ka pat grūti aprakstīt – sākot no liela uzņēmuma īpašnieces ar ietekmīgiem finansu resursiem, beidzot ar skolotāju, kas skrien maratonus dažādās pasaules valstīs, no profesionālas ceļotājas un jaundibinātas fabrikas īpašnieces, vai vienkāršas Latvijas uzņēmējas kā es, dažas no mums gatavo lieliski, dažas (es tai skaitā) – labāk tālāk no virtuves, toties ir laba apetīte un nebeidz slavēt vīru par lidojumu kulinārijas jomā, un tā bez gala.

Visām ir ilgtermiņa noturīgas laulības no padsmit līdz 25 gadu stāžam un bērni. Dažas no mums brauc uz kapu svētkiem pa retam, dažas (es tai skaitā), dumpojas, dažas ar prieku vāra zaptes, taisa ziemai konservus, dažas (es šajā klubiņā) negrib par to dzirdēt un nedara neko šai jomā. Dara, kā uzskata par vajadzīgu un saskaņā ar savām, nevis mammas un radu vēlmēm. Dažām laimīgā laulība bija no pirmā, dažām no otrā piegājiena, Paldies Dievam, rezultāts pozitīvs.

Man pašai bija humors ar garajiem svārkiem pavasarī. Bija ar vecāko meitu iepikrties, jo sākas pavasaris un mūžīgā patiesība, ka nav ko vilkt, nekur nav pazudusi. Šo to Zārā nopirkām, paņēmu arī vienus garos svārkos, meita teica, ka izskatās ok, pašai arī tā likās, nu ne perfekti, bet stila dažādībai – lai iet. Mājās nodemeonstrēju savam vīrām (nu mēs jau arī 20 gadus kopā) un pēc viņa  garās sejas spriežot, sapratu, ka jāmaina. Viņš man ieteica pieturēties pie pārbaudītām vērtībām – ja garie, tad šauri un ar šķēlumu. Nākamā dienā samainīju pret gaisīgu vasaras kleitu.

Cik pašas pieredze, tuvāko draudzeņu pieredze dzīves gaitā rāda, ka sekojot savai sirdij un dzīvojot dzīvi, kādu Tu vēlies, neskatoties ar to saistītajām neērtībām, arī skumjām, nesapratni, bieži vien arī no tuvāko cilvēku puses, un turpinot iet savu ceļu, arī veidojas laimīga dzīve, laimīga un sievišķīga sieviete.

Braucām sestdien ar vīru uz Saulkrastu džeza festivālu, spīdēja tāda smuka vasaras vakara saule un runājām par šīm tēmām, un es viņam tā arī prasīju, kas to sievieti vīrieša acīs padara tik vienreizēju, ka arī pēc 20 gadiem ir tik fantastiska sajūta. Tā sajūta ir ļoti, ļoti īsta un dziļa, bez salkanumiem, ar pamatīgu bagāžu, kāpumiem un kritumiem, kaisli un ar visu pārējo, tā nav bijusi nekāda pastaiga pa parku, tādām es neticu,  kāpēc pēc tā visa kopā piedzīvotā un pārdzīvotā mums ir tik labi kopā jau 20 gadus un paliek tikai labāk, un joprojām nav rutīnas?

Un tad arī vienojāmies, ka galvenais ir īstums, patiesums – Esi tas, kas Tu esi, tāds, kāds Tu esi un ar to Tu esi unikāls, vienreizējs, Sava ceļa gājējs, ar Tevi ir interesanti, un tikai tāds esot Tu vari piesaistīt savu otru pusi – īsto Sievieti vai Vīrieti, vibrācijas nostrādā, nekļūdīgi.

Nezinu, vai tur būtu kaut kas labs sanācis, ja 20 gadus atpakļ būtu lauzusi sevi un izlēmusi kļūt par kārtīgu saimnieci, ko no manis sagaidīja abas mammas, nevis veidot biznesu, veidot tādu kustīgu, piesātinātu un lustīgu ģimenes dzīves modeli, kāds mums ir, jo mums tāds patīk. Mammas ilgus gadus cepās.

Mammas jau bieži grib, lai viss “ir kā pienākas” (un no sirds vēl labāko, lai viņām ilgs mūžs un veselība). Ja būtu klausījusi mammas, domāju, ka mēs būtu pašķīrušies. Manam vīrietim vajag tādu nepieradinātu, spontānu, nepakļāvīgu sava ceļa gājēju, pilnu ar idejām, nu tādu “huļigānu” dzīves garumā, un ar Sievišķību tur viss ir vislabākajā kārtībā. Un es esmu sajūsmā, ka mani pieņem tādu, kāda esmu, jo citāda jau  es nevaru būt.

Novēlu Tev no sirds Atļauties Būt Pašai, jo Otras Tādas Kā Tu Nav!

Atbildēt