Grozs

Laimes terapija

Vai laimes terapiju var iemācīties?

autors: INESE PRISJOLKOVA

Reiz, kad dzīvoju vēl Rīgā, vienmēr braucu staigāt gar jūru, lai sakārtotu domas, lai atpūstos no cilvēkiem, lai atrastos lielā plašumā un uz ikdienas situācijām paskatītos it kā no malas.

Pagāja vairāki gadi un dzīve iegrozījās tā, ka bija iespēja sākt dzīvot Jūrmalā. Un es ļoti skaidri atceros to mirkli, kad pirmo reizi pārkāpu šīs mājas slieksni. Es toreiz teicu – „šī ir mana laimes terapija”, „es te dzīvoju, lai atkal iemācītos būt laimīga”.

Paralēli mainīju darbu un iesāku strādāt vienā lielā skaistā Rīgas viesnīcā un atkal teicu – tas nekas, ka tā nav mana specialitāte un tas nekas, ka strādāju jomā, kas man nav pazīstama, šī ir mana „laimes terapija”. 

Un katru dienu domāju tikai par to, ka šobrīd ir visskaistākais mans laiks, ka viss, kas notiek, ir tādēļ, lai es būtu arvien laimīgāka, stiprāka, skaistāka, gudrāka utt.

Tagad, kad kopš tiem laikiem, ko stāstu, ir pagājuši jau kādi 10 gadi, varu pateikt, ka viss – mīlestība, laime, laulība, ģimene, fantastisks darbs un sevis piepildījums, manā dzīvē ienāca dēļ šīs attieksmes maiņas, ko esmu nosaukusi par laimes terapiju.

Kas ir laimes terapija un vai to var iemācīties?

Jā var. Var vienkārši nolemt, ka es gribu pati būt laimīga un darīt laimīgus citus. Un no tā brīža, kad to nolem, vairs neko nemaini. Kop un saudzē šo iekšējo sajūtu. Kā hiacinti. Kā orhideju. Kā kaut ko bezgala skaistu un trauslu.

Ir pienācis laiks, kad nu jau dalos savā pieredzē un palīdzu šo periodu iziet citiem.

Stāstu teoriju, stāstu piemērus un atgadījumus no dzīves, kopā meditējam, kopā dalāmies pieredzē par to, ka no vienkāršas dzīves pāriet uz to, lai dzīvotu laimīgu dzīvi.

Laimes terapija ir tas periods, kamēr pierodi ikdienā būt laimīgs, apmierināts, harmonisks un piepildīts ar mīlestību neatkarīgi no tā, kas notiek valstī, ģimenē, tuvākā vai tālāk sabiedrībā. 

Tieši laimīgs tu esi vajadzīgs cilvēkiem. Tieši laimīgs tu spēj pieņemt vissakarīgākos lēmumus. Tieši tad, kad esi mierīgs un harmonisks, tu spēj izvērtēt situāciju harmoniski un neesi agresijas un stresa varā.

Mūsdienu stresa un negatīvās informācijas pārbagātības laikmetā, ik dienas ir jārūpējas par savu iekšējo komfortu.

Laimes terapija nodrošina tieši šo iekšējo mieru un komfortu.

Atbildēt