Grozs

Ineses raksti

Vīrišķā un sievišķā enerģija

autors: INESE PRISJOLKOVA

Pāris dienas atpakaļ es saņēmu šādu lūgumu:

„….Zinu, ja daudz jau ir runāts par šo tēmu mājas lapā rakstos un komentāros, tomēr es vēlos, Inesīt, Tev palūgt jaunu rakstu. Domāju, ka Latvijā ir daudz, daudz sieviešu, kam dominē vīrišķīgā enerģija, tāpēc tas noderēt ne tikai man.

Tu varētu rakstā pēc iespējas sīkāk un smalkāk izstāstīt:
1. kā izpaužas vīrišķīgā enerģija (un kas to raksturo, kāda tā ir, pēc kā to atpazīt)
2. kā izpaužas sievišķā enerģija (un kas to raksturo, kāda tā ir, pēc kā to atpazīt)
3.kā rīkojas, domā, izturas vīrišķīga sieviete
4.kā rīkojas, domā, izturas sievišķīga sieviete…”

Sāksim ar to, ka mūsos ir abas enerģijas un mums tās tiešām ir vajadzīgas. Mums šad tad ir vajadzīga vīrišķība, lai kaut ko izturētu, lai kaut ko sasniegtu, lai spoži sevi kaut kur parādītu vai, piemēram, darbā vadītu kolektīvu. Vīrišķā enerģija mums palīdz būt līderēm un vest aiz sevis komandu. Vīrišķā enerģija mums palīdz loģiski domāt un pieņemt lēmumus. Vīrišķā enerģija palīdz veidot karjeru un „spīdēt” sabiedrībā.

Pēc būtības vīrišķā enerģija ir tā, kas saistīta ar līdera lomu, spožumu un vēlmi kontrolēt, vēlmi vadīt, vēlmi sasniegt sabiedrībā redzamus rezultātus.

Ja vēlamies veidot karjeru un pelnīt naudu, ja vēlamies realizēties kā bizness sievietes vai vadīt sabiedrībā būtiskus procesus, to visu vada mūsu vīrišķā daļa, jeb vīrišķā enerģija mūsos.

Tieši tāpat kā, kad gribam kādu „pielikt pie vietas”, parādīt savu pārākumu, izrādīt savu spēku, gudrību vai spējas – tā visa ir mūsu vīrišķā daļa.

Un ja pārāk to „barojam”, tad tā aug. Un lai arī sasniegumi ir labi un naudas ir daudz, stāvoklis sabiedrībā arī un visi ciena un godā, tomēr šo savu enerģijas daļu palielinot, mēs attālināmies no savas patiesās būtības. Savukārt, ja mēs nedzīvojam saskaņā ar savu patieso būtību, tad īsteni laimīgas nevaram būt.

Kādēļ?

Tādēļ, ka tas ir pretrunā ar Dabu. Tādēļ, ka mēs neejam saskaņā ar Veselumu.

Ir taču kāds iemesls, kādēļ mēs šajā dzīvē esam piedzimušas kā sievietes. Tātad mums ir paredzēta sievišķā enerģija.

Sievišķā enerģija ir tā, kas mums palīdz rūpēties par attiecībām. Ja vīrietim (un vīrišķīgai sievietei) galvenais ir sevi parādīt un pierādīt sabiedrībā, tad sievietei svarīgākā joma ir attiecības. Attiecības ar vīru, attiecības ar bērniem, attiecības ģimenē (vecākiem, brāļu un māsu ģimenēm), attiecības ar radiem un kaimiņiem, kolēģiem un pat attiecības sabiedrībā kā tādā. Sievietei daudz svarīgāk par rezultātu ir socializēšanās un sajust un saprast, ka „visiem viss ir kārtībā”.

Sieviete ļoti bieži var atkāpties „mīļā miera labad”. Vai enerģētiskā ziņā – lai svārstiņš nomierinās un iegriežas pozitīvā virzienā.

Tātad – katru reizi, kad gribas situāciju sakārtot ar spēku – esam saskaņā ar vīrišķo enerģiju. Katrā reizē, kad gribam situāciju sakārtot ar maigumu un mīlestību, kad attiecības ir svarīgākas par tūlītēju rezultātu – ejam saskaņā ar sievišķo enerģiju.

Sieviete dzīvojot saskaņā ar sievišķo enerģiju ir veiksmīgāka savā dzīvē, veselāka un laimīgāka un pats svarīgākais – viņa dzīvo saskanīgu kopdzīvi ar vīrieti, ļaujot viņam būt vīrišķīgam, nepretendējot ieņemt līdera (vīrieša) lomu ģimenē vai pārī.

Runājot par atšķirībām.

Vīrišķīga sieviete pieprasīs, lai viņas vīrs mainītos un būtu tāds kādu viņa to gribētu, sievišķīga sieviete novērtēs situāciju, sāks lepoties ar sava vīra labajām īpašībām un cienīs viņa trūkumus, mēģinot palīdzēt no tiem atbrīvoties. Sievišķīgai sievietei ir ļoti spēcīga intuīcija un viņa iekšēji zinās, kā palīdzēt viņam mainīties. Sievišķīga sieviete zina, ka otru mainīt var tikai, mainot savu attieksmi un enerģētiku.

Vīrišķīga sieviete pat, ja palūgs vīram kaut ko fiziski palīdzēt (pielikt plauktiņu vai pārstumt dīvānu), ja viņš momentā neizpildīs, darīs pati. Sievišķīga sieviete palūgs vienreiz, otrreiz, trešo reizi, samīļos, pačubinās, varbūt pat „uzmetīs lūpu” vai apraudāsies, bet pati nedarīs.

Vīrišķīga sieviete centīsies pelnīt vismaz tikpat daudz cik vīrs un pie izdevības pierādīs savu neatkarību. Sievišķīgai sievietei patīk būt atkarīgai no sava vīra. Patīk, ka viņš vairāk pelna, patīk, ka viņš palīdz, patīk, ka viņš pieņem lēmumus.

Vīrišķīga sieviete veidos savu karjeru, neatkarīgi no tā vai tas vīram patīk vai ne. Sievišķīga sieviete mīlestības un attiecību dēļ var jebkurā mirklī pārstāt realizēties sabiedrībā.

Es tā varētu turpināt vēl ilgi un dikti 🙂

Sūtot Tev sievišķības enerģiju,

Inese

Atbildēt