Grozs

Informācija par tuvākajiem notikumiem

Ko par mani padomās…

autors: INESE PRISJOLKOVA

Jau atkal ir pienākusi mūsu saruna par tēmu, kuru piektdien runāsim vebinārā. Šīs piektdienu sarunas ir dalībnieku iniciatīva un arī tēmas ir iesūtītas, kuras kādai daļai (bet varbūt mums visiem) ļoti aktuālas. Rītdienas tēma – “Kā neuztraukties un nedomāt par to, ko par mani padomās”.

Uzreiz jāsaka, ka šī tiešām ir ļoti klātesoša tēma mūsu ikdienā. Es ar to saskaros pati savā dzīvē, kā arī dzirdu semināros un konsultācijās, kad izskan:

“Es taču to nevaru, manējie nesapratīs”

“Mūsu ģimenē tā nav pieņemts – to es nevaru viņiem nodarīt”

“Mana mamma (vīrs, meita…) to nespētu pieņemt”

“Man nav izvēles, manā ģimenē visi tā dara”

 

vai arī:

“Es taču nevaru par to prasīt naudu, ko par mani padomās”

“Es nevaru būvēt žogu, kaimiņš padomās, ka neesmu draudzīga”

“Es nevaru neatbildēt uz telefona zvanu, jo…ko par mani padomās”

 

vai arī:

“Es nevaru pati viņam zvanīt, ko viņš par mani padomās”

“Es nevaru izrādīt savu uzmanību, …ko par mani padomās”

“ Es nevaru precēties ar viņu…., ko par mani padomās”

 

Nu vārdu sakot, šādi mēs varētu turpināt vēl ilgi. Katrā dzīves sfērā ir jautājumi, kuri kļūst jutīgi dēļ šīs domas “KO PAR MANI PADOMĀS”.

Un tas ir pilnīgi dabiski, jo dzīvojam sabiedrībā un nepārtrauktā mijiedarbībā un, protams, zinām un jūtam, kā citi uztver mūsu rīcību un gribas taču mijiedarboties pēc iespējas harmoniskāk. (ja vien neesam iesprūduši pusaudžu periodā, kad vienkārši pārbaudām savas robežas un mums viss ir vienalga, ko tie pārējie tur domā un kā jūtas).

Bet te nu tagad rodas pats svarīgākais jautājums. Kā saka- kā lai “vilks ir paēdis, bet kaza paliek dzīva”. Cik tālu rēķināties ar otra vēlmēm, uzstādījumiem un skatījumu, un kad tas sāk ietekmēt manu labsajūtu, laimi un izaugsmi.

Vēl trakāk – kurā brīdī tā vairs neesmu es pati, jo visu laiku uztraucos “ko par mani padomās”, jo citu viedoklis būs kļuvis noteicošais.

Ko darīt, ja tā JAU ir noticis?

Kurā brīdī izvēlamies to profesiju, ko no mums sagaida citi. Kurā mirklī izlemjam taisīt to karjeru, ko no mums sagaida citi – un ja es tā nedarīšu, tad “mani nesapratīs”.

Kurā mirklī apprecamies ar to partneri, kurš patīk ģimenei/draugiem, sabiedrībai.

Un tas tik tā liekas, ka tās ir muļķības un tā taču neviens nedara.

Protams, traki izklausās, ja šo visu tā saraksta rindiņā.

Bet jautājums jau mums katram priekš sevis – cik es ietekmējos no tā ko par mani teiks citi.

Cik esmu pārdomāta un stabila savos lēmumos un savas brīvas gribas izpausmēs.

Tagad tā atceroties es vismaz līdz kādiem 35 gadiem šai ziņā biju vai nu vienā vai otrā grāvī. No vienas puses, es taču noteikti gribēju, lai par mani labi padomā, bet no otras  – ja nu nē, tad protestēju it visā. Beigu beigās tā īsti pat nezinu, vai tur pa vidam bija arī manis pašas vēlme un vai maz zināju, ko nozīmē brīva griba un atbildība par saviem lēmumiem.

Un tikai tagad nu jau kādu laiku šai jomā un tēmā jūtos labi. Esmu ieguvusi mieru un stabilu sava Es apzināšanos, kad zinu -ja es pati esmu pārliecināta par to, ko gribu un kā gribu, tad apkārtējie sajutīs šo manu stabilitāti un nospoguļos šo manu iekšējo mieru. Nu vismaz tuvākais loks un tie, kurus satieku un ar kuriem runāju.

Savukārt, ko domā tie, kurus nesatieku – nu….to taču es vispār neuzzinu.

Rīt vebinārā runāsim  – kā nonākt līdz tam, ka pati esmu stabila, mierīga un pašapzinīga savos lēmumos.

Ka apzinos – man nevienam nav jātaisnojas, bet ja gribu, varu paskaidrot savu nostāju.

Runāsim, cik apbrīnojami ir iekārtota pasaule- ka no tā brīža, kā sāc pret sevi izturēties ar cieņu, tā šī pašcieņa dod atbildes attieksmi no citiem ar tādu pat cieņu.

Kad beidz izkalpoties, tad citi pārtrauc izkalpināt.

Āriņa atspoguļo iekšiņu. Tātad runāsim par to, kā sakārtot sevi, savu pašapziņu un vērtību sistēmu. Kā veidot tādu spoguļattēlu, kurā mijiedarbība ar citiem notiek harmoniski un patīkami.

Ka man taču ir pilnīgi vienalga, ko par mani padomā, ja esmu laimīga, labām domām un ar tīru sirdsapziņu.

Par šo visu  – kā to tīri praktiski sakārtot un izdarīt runāsim rīt piektdienas vebinārā plkst.20.00-21.30. Un kā jau pierasts, čatot sāksim jau no 19.00.

Pieteikšanās: ineses.vebinari@gmail.com vai pa tālruni 29431408 (Aija).

Vairāk info par vebināriem skaties mūsu jaunajā mājas lapā: http://pavasarastudija.lv/kategorija/vebinari/

 

Ar mīļumu, Inese

Atbildēt