little_girl_running_on_meadow_with_sunset-1920x1200
Citu autoru raksti

Vai Tu atļauj sev būt kā bērnībā?

AUTORS: Laura Bandere

Šodien manī ir pārdomas par man ļoti aktuālu tēmu. Par domu nomierināšanu, nesatraukšanos un neko nedomāšanu.

Vai tā vari?
 
Bērnībā man tā bija ik dienu. Es biju tikai konkrētajā mirklī un nesatraucos par to, kas būs. Izgaršoju ik brīdi. Iebrienot pļavā, sajutu ziedu smaržu un dzirdēju to, kā zum bites. Skrienot sajutu kā vējš svilpo gar ausīm. Laukos guļot zālē uz segas, ar katru šūnu sajutu kā saulīte silda un kā smaržo gaiss. Atmiņā viss ir tik spilgts, it kā tas būtu noticis vakar. Atceros, kā bērnībā smaržoja pļava, kā zāle pieskārās pēdai. Atceros to, jo toreiz to visu jutu un baudīju. Un tagad es saprotu, ka tas kaut kur ir pagaisis. Es katru dienu domāju un plānoju, darot vienu darbu jau domas skrien pie nākamā. Nav laika nedomāt, nav laika izbaudīt. Ir jāskrien tālāk. Ir tik daudz pienākumu, kas jāpaveic. Visu laiku galvā nāk domas par nākotni. Tagad es ļoti gaidu vasaru. Bet kur paliek pašreizējais mirklis? Tas paliek neizsmaržots, neizgaršots. Ja guļot zālē domāju par to, kas būs pēc tam, tad nejūtu ne to, kā smaržo zāle, ne to kā augums tai pieskaras ne arī to kā saule silda seju. Vai tā ir vērts dzīvot? Mana sirds saka, ka nē!
 
Es mācos atkal sajust to, kas notiek tagad. Es mācos apklusināt domas. Es mācos neizdomāt to kā būs, jo tad, kad pienāks tas mirklis, viss notiks tā kā tam jābūt. Mācos neko negaidīt. Ļaut dzīvei plūst un notikumiem notikt.
 
Arī Tev es novēlu izbaudīt ikvienu dienu, ikvienu mirkli, neskriet pa dzīvi, neko neredzot un nejūtot. Ievērot putnus un dzirdēt viņu dziesmas. Brīvdienās esot zaļumos paskatīties ugunskura liesmās, sajust tā smaržu un siltumu, pavērst skatu uz debesīm un ieraudzīt to zilumu. Sajust kā saule silda seju un ieelpot pavasara gaisu. Pavasara gaisam ir ļoti īpaša smarža- pasmaržo arī Tu!
 
Lai priecīgas Lieldienas ikvienā ģimenē!
 
Laura Bandere

Atbildēt