Grozs

Citu autoru raksti

Ja idealizējam savus bērniņus

autors: LAURA BANDERE (jaunā lektore)

Sveiki, mīļie vecāki!

Esmu novērojusi un arī pēc sevis zinu, ka mums vecākiem ļoti patīk domāt , ka mūsu bērns ir tas labākais (un tā jau arī ir) un salīdzinājumā ar citiem uzvedīsies labi un kārtīgi un tie citi bērni būs tie, kuri nepratīs uzvesties, tie citi bērni būs tie, kuriem būs sliktas sekmes skolā, bet mūsējais būs ideāls.

Atliek vien mums šādas domas ielaist galvā un hops – mūsu bērns izstrādā ko tādu ,ko mēs neesam gaidījuši.

Pastāstīšu piemēru, kā tas izskatās dzīvē. Situācija bērnu laukumiņā. Tur spēlējas vairāki bērni un pēkšņi puisītis meitenīti tīšām pagrūž un meitenīte pakrīt un raud. Mamma dusmojas uz puisīša  mammu un domā, ka bērns ir neaudzināts un kas tā vispār par ģimeni, ka mana meitiņa nekad neko tādu nedarītu. Atliek vien šādas domas ielaist galvā, kad ilgi nav jāgaida un citā situācijā pēkšņi meitenīte izspēlē joku un pagrūž citu bērniņu. Un tagad mamma var iejusties abās situācijās. Gan kad bērns ir tas, kuram dara pāri, gan pāridarītājs. Vai arī tad viņa domās, kas tā par ģimeni? Droši vien nē.

Šādas situācijas mums tiek dotas, lai mācītos nesodīt. Lai mācītos neidealizēt. Jo katrs bērns ir bērns un bērni mēdz uzvesties gan paklausīgi, gan nepaklausīgi. Un tas ir jāpieņem. Caur viņiem mēs, vecāki, saņemam mācības, lai augtu. Lai saprastu vairāk. Bērni ir mūsu skolotāji. Lielākie skolotāji. Mums katram savs bērns ir vislabākais un tas ir brīnišķīgi, bet mēs nedrīkstam domāt sliktu par citiem bērniņiem, salīdzināt viņus un skatīties it kā no augšas uz citiem. Jo tad Augstākie spēki dod mums tādu pat situāciju, kurā tad nu varam izbaudīt, kā jūtas tā otra mamma vai tētis. Un šis likums jau pastāv visā dzīvē un ikdienas situācijās ar apkārtējiem cilvēkiem.

Man bija šāds gadījums. Vienmēr mana meitiņa uzvedās paklausīgi ārstu uzgaidāmā telpā un citās iestādēs. Un es, protams, ieņēmu galvā domu, ka viņa ir paraugbērns un  vienmēr uzvedīsies tieši tā. Bet reiz man nācās savas domas mainīt, jo viņa sadomāja uzvesties pa savam. Viņa tā uzvedās, lai es ko saprastu. Lai es paskatītos uz dzīvi un sevi no malas. Ka nedrīkstu pieķerties tam, ka viņa ir paklausīga.

Ja Tev ir kāds piemērs vai vēlies izteikt viedokli, tad aicinu to darīt facebook grupiņā Laimīgām māmiņām. Gaidīšu! Un lai pasakaina diena!

Laura Bandere

Atbildēt