Grozs

Informācija par tuvākajiem notikumiem

Liekam jaunu bildi iekšā

autors: INESE

Šodien baudu idilli. Ir tik silts. Sēžu laukā pie mājas, šūpinu ratiņus un aplaižu skatienu apkārt un secinu – jā, šādi izskatās mana laimīgā dzīve. Tepat žūst tikko izmazgātā veļa, kuru esmu iznesusi laukā izkaltēties saulītē. Zālē izlaidies guļ suns, ar vienu aci vērodams, vai esam tepat un vai nekur negatavojamies doties. Vakar iznesu ārā visas istabas puķes. Tā daru katru vasaru. Un man patīk kā te tagad uz terases izskatās…

Šis viss ir piemērots fons, lai es izstāstītu savas dzīves piemēru kā mūsu zemapziņa sakārto lietas un dzīves situācijas.

Divas dienas atpakaļ manam četru mēnešu bērniņam uznāca temperatūra un es kā jau parasts zvanu uz slimnīcu, lai pakonsultētos ko darīt, bet šoreiz saka, ka nevar jokot – jābrauc šurp. Un tā mēs pašā vakarā ap deviņiem dodamies uz bērnu slimnīcu, mūs abus uzņem un paliekam tur. Man nav pārāk liela uztraukuma, bet tomēr – slimnīca ir slimnīca.

Vienu nakti pavadu uz krēsla blakus mazajai gultiņai. Noskatos cik traki ir paņemt tādam mazam zīdainītim asinsanalīzi, ielikt vēnā sistēmu, bet…kaut kā vēl arvien, neuztraucos. Pēc tam mūs pārved uz nodaļu un nu vispār dzīvojam kā “paradīzē”, jo esam atsevišķā divistabu palātā ) gribētos teikt – apartamentos), kur maziņš pārsvarā čuč, bet es varu pārdomāt dzīvi, paskatīties telefonā filmas un izgulēties.

Un pēkšņi es saprotu, ka var taču gadīties, ka šo “kurortu” man ir sarūpējusi mana zemapziņa.

Paklausos, ko runā vīrs, ka viņam vairs nekas nav svarīgs, tikai skriešana pie mums un lai ar mums viss ir kārtībā. Un saprotu, ka tiešām – arī viņa zemapziņai šis varētu būt “izdevīgi”.

Ka mums kā vecākiem pēkšņi taču vispār par neko nav jādomā – ne vairs par darbiem, ne par naudu, ne par kādām citām problēmām. Ir viens konkrēts režīms – būt ap bērnu, paijāt, žūžot, gulēt blakus un būt klāt. Ne man vairs jāvada semināri, ne jāraksta raksti. Man ir “oficiāla atļauja” gulēt blakus mazajam.

Kad to visu aptvēru, tad nolēmu šo izstāstīt arī Tev.

Tieši šādi strādā mūsu zemapziņa. Tieši tā – gribēdama labu. Gribēdama, lai mēs atpūšamies, lai esam kopā (nevis katrs savos darbos), lai domājam tikai par sevi un bērnu (nevis par mājas celtniecību, projektiem, ofisa maiņu vai ko citu).

Un kaut arī ārēji tas izklausās vājprāts – nu kura gan mīloša mammīte vai tētis gribēs, lai saslimst viņu tik ļoti mīlētais un lolotais bērniņš. Pfū… Pē. Nē, neviens.

Bet tieši tā jau tas izskatās. Tieši tā jau tā zemapziņa un apziņa strādā. Ka apziņa nespēj iedziļināties un saprast kas un kas tai zemapziņā notiek. Un tikai protot izanalizēt. Un tikai protot saskatīt, mēs ar laiku piešaujamies uzķert “kur tas suns aprakts” un kā paši savā dzīvē radām notikumus, kurus ar apziņu negribam izdzīvot.

Katrā zemapziņas pārprogrammēšanas nodarbībā mēs uzdodam jautājumu “kā es esmu šo situāciju radījusi” un “kāds ir pozitīvs nolūks tam, kas notiek”. Un tiklīdz uz šiem jautājumiem vari atbildēt, tā nākošais solis ir  – sasniegt šo pozitīvo nolūku ar citiem paņēmieniem.

Piemēram, manā situācijā – es taču tādu pašu idilli varu piedzīvot mājās ar veselu bērnu. Man nevajag, lai bērna slimošana dod man atļauju nestrādāt. Un kaut arī slimnīcā tiešām (pilnīgi oficiāli) nav ne māja jākopj, ne ēst jāgatavo, un var gaidīt, lai priekšā pasaka katru nākamo darbību un soli…., es taču arī mājās varu šo pašu sev sarūpēt.

Runājot par idilli un par dzīves baudīšanu –to var iemācīties un tā sākt dzīvot jau tūlīt. Es pati tiešām tā daru pat tad, ja esmu slimnīcā, negulējusi vai tieši otrādi – mājās, pilnīgi izgulējusies un apčubināta un lolota.

Kā iemācīties būt laimīgai?

Vienkārši vienā dienā izlem, ka turpmāk dzīvosi laimīgu dzīvi. Un tad sākt savu laimes terapiju.

Par to, kā sākt dzīvot pilnīgi savādāk un laimīgāk, būs mūsu laimes terapijas semināri, kas sākas 9.maijā ar pašu pirmo tēmu “Es esmu savas dzīves autors”.

Šo ciklu iesaku visiem tiem, kas vēlas iziet zemapziņas pārprogrammēšanu, varbūt pat ir izgājuši, bet grib sakārtot pamatus – savu enerģiju, attieksmi un paradumu maiņu. Tāpat arī visiem tiem, kas vienkārši no šodienas vēlas dzīvot savādāk – laimīgāk, gaišāk, ar mīlestību pilnāk.

Ja vēlies pieteikties šai nodarbībai, raksti: pavasarastudija@gmail.com vai zvani 29100714 (Santa). Un atceries, ka mums tagad ir jauna tikšanās vieta – Pērnavas iela 19-315.

Ar mīļumu, Inese

 

Atbildēt