Grozs

Informācija par tuvākajiem notikumiem

Četras mūsu būtības daļas

autors: INESE

Kad es vēl vadīju Sievišķības skolu, tad mūsu pašā pirmajā tikšanās reizē runājām, ka mūsos katrā būtu jābūt četrām mūsu sievišķības izpausmēm. Un gluži kā krēsla kājām, tām būtu jābūt vienādi spēcīgām un līdzsvarotām.

Visvieglāk tās atcerēties un sevī sajust ir tieši caur stihijām – ūdens, uguns, zeme un gaiss.

Zemes sieviete – Ieva – mūsos izpaužas kā vēlme pēc ģimenes, bērniem, būt sievai, iekārtot mājas, būt savas dzīves un ģimenes saimniecei.

Uguns sieviete –Guna – ir seksīga un iekārojama, instinkti viņā kūsāt kūsā, viņa ir tik kārdinoša, jutekliska un skaista savā ugunīgajā sievišķībā, ka vīrietis no viņas nevar atraut acis.

Ūdens stihija – Marija – ir tikumības, ētikas un morāles turētāja gan sevī, gan ģimenē. Viņa neļaus izlaisties ne sev, ne vīram, ne sabiedrībai ap sevi.

Gaiss – Liene vai Baiba – ir viedākā daļa mūsos. Tā ir zintniece, kas mīt katrā sievietē. Tā ir dziedniece, kura ir katrā no mums. Tā ir gaismas un gudrības nesēja mūsos.

Interesanti, ka parasti un pilnīgi dabiski mūsos aktīvas ir kāds divas no četrām stihijām. Var gadīties, ka dažādos dzīves periodos tās mainās. Tad nu jāizdara secinājumi, par tā, kuras daļas mūsos snauž un kā tās atmodināt.

Pirms vairākiem gadiem pirmo reizi tas bija Kuldīgā, kad šo modināšanu un aktivizēšanu sasaistīju ar Saulgriežiem un toreiz kopā ar grupu izveidojām veselu tradīciju kopumu, ko visu vajadzētu darīt, ja mums vairāk ko vajag no Gunas, vai Lienes. Un ko darīt, ja kaut kur “pazudusi” ir Marija, vai Ieva.

Esmu satikusi meitenes, kas saka, ka vispār – viņas krēsls ir kā klavierbeņķītis uz vienas kājas. (Lieki piebilst, ka tas nekam neder un varbūt tieši tādēļ cieš attiecības, vai varbūt tās vispār neveidojas.)

Uzreiz varu pateikt, ka gan mums pašām, gan vīram ir vajadzīgas visas četras mūsu sievišķības izpausmes. Dēļ Zemes stihijas mūsos ir vēlēšanās turpināt dzimtu un nodot bērniem ģimenes vērtības un tradīcijas. Tas ir mūsu mātišķums, rūpēšanās. Dēļ šīs savas enerģijas un būtības daļas gribam būt sievas un mammas.  Man pašai tieši šī enerģija pietrūka laikā, kad nevarēju satikt savu cilvēku un izveidot ģimeni.

Savukārt uguns enerģija mūsos ir virzošais spēks. Galu galā – tieši dēļ šīs enerģijas mēs esam interesantas pretējam dzimumam. Caur šo mēs “barojam” vīru ar spēku priekš viņa veiksmes un sasniegumiem.

Lai nu kā, bet rīt (piektdien) seminārā “Gatavošanās Saulgriežiem” stāstīšu par to, kā gatavoties un kā svinēt svētkus tā, lai tiekam pie savas trūkstošās enerģijas. Un kad vēl, ja ne pa vasaras Saulgriežiem to visu sevī iegriezt.

Nodarbību vadīsim divatā kopā ar sertificētu pirtnieci Jolantu Sadoviču. Būs praktiska darbošanās un Jolantas stāsts par augiem, ko un kādam gadījumam izvēlēties tieši Saulgriežos, ko skaistumam, ko jutekliskumam, ko viedumam, ko gudrībai, ko veselībai, ko gara spēkam.

Vārdu sakot, esi mīļi aicināta jau rītvakar pie mums Pavasara studijā Pērnavas ielā 19-315. Pieteikšanās: pavasarastudija@gmail.com vai pa telefonu 29100714 (Santa).

Līdz rītam!

Ar mīļumu, Inese


Lektori: Inese un Jolanta Sadoviča

Seminārs notiks Pavasara studijas  telpās Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 17. jūnijā no plkst. 18:00-20:30 (pie ieejas jānospiež “35” un lektore atvērs durvis).

Dalības maksa: 30,00 EUR (t.sk. PVN)

Pieteikšanās: pa tālruni 29100714 vai e-pastā pavasarastudija@gmail.com (Santa)

 

 

Atbildēt