Grozs

Citu autoru raksti

Būt kopā mazliet vairāk par mazliet..

autors: Evija Grāmatiņa

Tie deviņi mēneši, kad mazais brīnums kā ķengura mammas somā nepārtraukti ir līdzi, tie man bija paši burvīgākie, jo vienmēr un visur mēs bijām kopā. Nebija tādas situācijas, kā mazliet pagaidi mīļumiņ, pēc 10 minūtēm, pēc stundiņas, mazliet vēlāk…. vienmēr un visur mana jaunkundze bija ar mani, varēju papļāpāt, samīļot un būt kopā. Tagad, kopš šī ķengura mammas laika ir pagājuši pieci gadi, un arvien biežāk pieķeru sevi pie domas, ka esmu tik ļoti aizņemta ar sevi, ar ikdienas naudas pelnīšanas darbiem, jo tas ir svarīgi, lai būtu nodrošināti ne tikai ar pamatvajadzībām, bet arī ar papildus lietām, kursi, lai sevi pilnveidotu, iegūtu jaunas zināšanas, atpūta un viss pārējais… un jaunkundzei paliek arvien mazāk laika, lai pabūtu kopā, tikai divatā – es un viņa, ļauties mammas un meitas burvībai, lai kopīgi augtu, mācītos un iegūtu bērna uzticību, ka uz mani var paļauties ne tikai tagad, bet arī tad, kad viņai būs trakais tīņa vecums. Ik reiz, kad mana meita kādam saka, ka mana mamma nemelo, tas ieduras sirdī, jo, lai arī tā, it kā nenozīmīga aizbildināšanās, par to, ka mīlulīt mazliet vēlāk uzspēlēsim, mazliet vēlāk aiziesim, un šie vārdi realizējas pēc nedēļas vai vēl ilgāka laika, tomēr šie vārdi un nerealizētie solījumi, paliek bērna sirsniņā.

Laikam ejot, sapratu, ka jārada izrāviens no ikdienas skriešanas, pienākumiem, vāveres riteņa, sajūtas, ka esmu neaizvietojama, lai laiks neapēd manu burvīgo kopā būšanu ar bērnu, jo pieaugot, varbūt gribēšu es laiku ar savu meitu, bet tad situācija būs apmetusi kūleni…. un diez vai augļi, ko tad plūkšu būs ļoti saldi!

Sēžot un atceroties savu bērnību, man vissiltākās ir atmiņas kopā ar vecākiem, kad pagalmā cēlām bunkurus un līdz vēlai naktij kopīgi spēlējām sunīšus…… un tā radās burvīgā ideja par kopā būšanu tikai mammām un viņu burvīgajiem, mazajiem rakariem. Kur ir laiks, lai iemācītos ko jaunu gan mammas, gan mazuļi, laiks, lai būtu kopā, radoši darbojotos, iegūstot zināšanas, baudot un spēlējoties! Šī ideja pārtapa par nometni vasaras beigās, pirms skolas, pirms jaunajiem pienākumiem mums visiem, par nometni mammām ar pirmskolas vecuma bērniem…

Ja arī Tevi interesē, būt kopā, un vari izbrīvēt laiku kopā būšanai ar savu jaunkundzi vai jaunskungu vecumā no 3,5 – 6 gadiem, Salacgrīvā viesu namā Rakari, laikā no 14 – 16.augustā, dod ziņu, un pievienojies. Mēs nebūsim vienas ar mums kopā būs zinoši cilvēki, kuri dalīsies savās zināšanās, pieredzē un sajūtās.

Plašāka informācija sajutumetropole@gmail.com vai 29401064 kā arī https://www.facebook.com/sajutumetropole/

 

Lai TOP!

Atbildēt