Cart

Informācija par tuvākajiem notikumiem

Par cilvēku tipiem, par saderībām – Socionikas kurss no 10. novembra

autors: INESE

Vai esi pamanījusi, ka ir cilvēki, ar kuriem viss saskan roku rokā, un ir tādi, kuri bremzē Tavas sajūtas, Tavu darbu, Tavu dzīvi. Tu pat nolem, ka turpmāk audzēsi tik lielu mīlestību, ka viņi vairs netraucēs, bet…rezultātā uz to iziet tik daudz spēku, ka piekūsti tik un tā.

Un faktiski garus gadus tieši es biju tā, kas teica, ka var iemīlēt jebkuru, ka tik cilvēks labs. Ka var sastrādāties ar jebkuru, ka tik pietiek mīlestības. Ka var būt kopā labi ar visiem utt. Un tomēr, tomēr – bija man jāaprecas ar ļoti saderīgu vīru, lai paanalizētu, ka tas viss, kas agrāk gāja ar grūtībām, tagad notiek viegli. Bija man jāsatiek darbā Santu un darba viss notiek viegli. Bija man jāparaugās apkārt  -ka ir cilvēki, ar kuriem tomēr viss notiek nu tik saderīgi, tik vienkārši un tik pats par sevi saprotami, ka radās jautājums – kur tas āķis?

Un arī pretēji. Nu augu, augu un savā mīļumā mēģinu arvien vairāk un vairāk radīt gaismu, bet…ir cilvēki, kurus ir ļoti grūti saprast un būt ar viņiem tuvu blakus.

Kur tā sāls?

Kāpēc ar vieniem tās mīlestības un iekšējās enerģijas pietiek, bet ar citiem mūžam pietrūkst? Vai nepietiekami cenšos?

Un tad  – kādus trīs gadus atpakaļ es uzzināju par socioniku. Un kā jau vienmēr, kad ir kāds svešvārds vai kāds zinātnisks nosaukums, man no sākuma ieslēdzas atstumšanas un atgrūšanās process. Bet tā kā mūsu studijas vebināru istabā gāja šīs tēmas nodarbības, tas ar vienu aci sāku skatīties līdzi. Un kaut kā mans atsalums atkusa un ieinteresējos.

Nu ir pagājuši 3 gadi un varu pateikt, ka bez socionikas neiztiek neviena diena.

Tā gudrība tai visā ir tā, ka cilvēki jau kopš dzimšanas piedzimst ar konkrētu redzējumu un attieksmi pret pasauli. Un ja mēs skatāmies uz konkrētu notikumu no vienas puses, bet viņi no pilnīgi citas, tad mums rodas nesaprašanās. Lieki piebilst, ka mums sapass ar tiem, ar kuriem skatāmies caur līdzīgām vērtībām.

Mans lielākais atklājums, ko man iedeva socionika, ka gluži tāpat kā cilvēki ir resni un tievi, īsi un gari, tumšādaini un gaišākas ādas krāsas un vēl ar visādām redzamām atšķirībām, tieši tāpat ir šīs uztveres atšķirības, kuras nemainās. Tās var maidzināties, tās var kļūt ne tik izteiktas, bet uztveres būtība cilvēkā nemainās. Nu tāpat kā  – ja esi labrocis vai kreilis. Var jau tev iemācīt rakstīt ar labo, bet visa domāšana un ērta citu priekšmetu paņemšana notiks tik un tā ar kreiso.

Piemēram, man ir ļoti grūti ar cilvēkiem, kuri ir ļoti lēni. Nu lēnām domā, lēnām dara, varbūt vispār nedara, jo….domā. Es ar tādiem zaudēju spēkus, jo tikmēr jau visu esmu izdarījusi, vai arī uz viņiem gaidu, vai arī nesagaidu…. Un otrkārt – nespēju ar viņiem rēķināties, jo….dzīvoju citā uztveres tempā. Visticamāk, viņiem nav saprotams, kādēļ jādara tik ātri.

Un tas svarīgākais, ka abi esam labi cilvēki. Tikai visticamāk, mums jāizvēlas distance, kad kaut ko darām, vai arī jāizvēlas veids kādā būt kopā.

Nu lūk – un socionika ļoti palīdz saprast kā cilvēki uztver pasauli. Kāpēc viens ir mūžīgais kritizētājs, skeptiķis un staigā drūmu seju, kur pretim kāds ir mūžam optimists, laimīgs un staro.

Kādēļ vieniem labi padodas izveidot biznesu un vadīt kolektīvu, bet kāds cits mēģina, cik grib, bet viņam nesanāk. Kādēļ vienam vienalga kā viņš saģērbies, bet otrs nevar pat miskasti iznest, ja nav sapucējies.

Vēl – kāds brīnišķīgi tiek galā kā pašnodarbinātais – viņš prot saplānot dienu, ļoti daudz padara vienatnē, bet kāds cits nespēj bez ofisa un cilvēkiem.

Nu vārdu sakot – ir bezgala interesanti un kā mana māsa saka “beidzot var atbrīvoties no visiem kompleksiem, jo uzzini un atpazīsti, kāpēc konkrētais cilvēks dara tā vai savādāk, bet es tieši šitā”, kāpēc mums saskan vai nesaskan. Un vairs neienāk prātā sevi vainot vai prasīt no otra to, ko viņš nespēj dot.

Un nu jau ir daudzi, ar kuriem runājot, pieminu – nu Tu visticamāk esi tas tips, tādēļ ir tā un tā. Un es esmu šitas tips, un tādēļ man sanāk tas un tas. Un jau sen runājam, ka taču atkal ir jāuztaisa viens socionikas kurss, lai tad nu atkal varam satipoties un runāt vienā valodā.

Ja vēlies mums pievienoties uz 7 nodarbību socionikas pamatzināšanu kursu, tad esi laipni aicināta 10.novembrī plkst. 18.00 uz pirmo nodarbību un pēc tam ik pa pāris nedēļām ceturtdienās turpināsim visu kursu. Nodarbības vadīs Evija Čeprova.

Uzzini vairāk:

http://cilvekutipi.lv/atrast-sevi-pieredzes-stasts/

http://cilvekutipi.lv/ka-socionika-palidz-attiecibas-irinas-pieredze/

http://cilvekutipi.lv/ka-man-var-palidzet-socionika-video/

Ar mīļiem sveicieniem, Inese


Lektore: Evija Čeprova

Dalības maksa: EUR 30,00 (t.sk. PVN) par 1 nodarbību

Norises laiks: plkst. 18:00-20:30

KURSA SATURS un KALENDĀRS: ŠEIT

Norises vieta: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35” un lektore atvērs durvis).

Pieteikšanās: pavasarastudija@gmail.com vai pa tālruni 28361100 (Santa)

Leave a Reply