how-I-did-it3
Citu autoru raksti

Ikdienas sīkumu spēks

AUTORS: Inese Prisjolkova

Šodien atkal jau gribu ar Tevi parunāt. Šoreiz par to, kā mums pašām sākt darīt lietas, kuras uzskatām, ka neprotam. Man vakar bija šāda pieredze.

Vakar nolēmu kaut drusku iepazīties tuvāk ar facebook vietni. Nu kaut kā tik ļoti apzinos, ka to izmantoju absolūti bez atdeves un izpratnes.  Un paļaujos uz vienu un pēc tam uz kādu citu, kas palīdz. Un tai pat laikā redzu, ka atceļu to brīdi, kad pati kaut ko sākšu saprast.

Un tā – vakar – pēkšņi apsēdos un sāku darīt. Aizsūtīju uzaicinājumus saviem draugiem, lai pievienojas Pavasara studijas lapai. Nu…varbūt kādiem 500, jo facebook draugu man daudz. Un nezinu kādēļ man tas nebija ienācis prātā pirms tam. Nu kaut kā domāju, ka katrs taču pats atradīs un neiedomājos, ka taču varu pasniegt pretim roku.

Pēc tam nāca mans vēl viens pārbaudījums, jo mūsu jaunā lektore Madara Kurpniece, kura ir profesionāla fotogrāfe, man atsūtīja grāmatu bildi priekš profila galviņas un vēl uzfilmētu video klipiņu. Jau atkal  – pirmā doma, kam varēšu palūgt to visu pievienot un ievietot facebookā. Un kaut kā pat nepieļauju domu, ka taču pati varu vismaz mēģināt.

Un pēkšņi atceros – ka pirms septiņiem gadiem, kad Pavasara studija tikai vēl tapa, kad man vēl nebija apkārt tik daudz atbalsta cilvēku, kam visu ko var pajautāt, es taču pati sēdēju un izdomāju kā bezmaksas vietnē uztaisīt mājas lapu, kā pievienot rakstus, kā bildes, kā uzturēt to kārtībā. Galu galā tā lapa bija mans logs uz pasauli un tikai caur to uzauga Pavasara studija.

Un tā – ķēros vien vakar klāt un visu sadarīju pati. Un es jau zinu, ka tā nav nekāda ķīniešu ābece un ka to taču katrs dara, bet nu….man tas bija pirmo reizi un solis pretim kam jaunam.

Šo visu rakstu, lai Tevi uzmundrinātu arī izdarīt ko tādu, ko līdz šim domāji, ka neproti vai uz ko nesaņēmies. Vienkārši nenobremzē sevi pie tā, ka nezini kā. Sāc darīt un viss pats atvērsies un parādīs, kas jādara tālāk. Un tas ir vienalga, vai tas saistīts ar kādu praktisku darbiņu, kādu neizrunātu problēmu vai nesakārtotām attiecībām. Vienkārši – sāc darīt un tas padosies.

Ir tāds teiciens “Kad daru, tad redzu, ka varu”. To arī Tev un sev novēlu.

Un šodien man jau ir pilnīgi citas lietas, kuras jāiemācās. Tas būs saistīts ar dārza ieziemošanu (vīnogas, rozes, kannas…), un nu jau zinu, ka tikšu galā.

Ar mīļumu, Inese

Atbildēt