Grozs

Informācija par tuvākajiem notikumiem

Pārpratums pārpratuma galā..

autors: INESE

Vakar ar čakru kursa dalībniecēm runājām par ikdienas aktualitātēm un es stāstu, kā gatavoju nometnes programmu. Un pēkšņi viņas saka, ka tas jau šoreiz domāts biznesa sievietēm un karjeras sievietēm, ka viņām pašām jau ar naudu un pārdošanu nav tieša sakara. Un es esmu pilnīgi šokā. Jo tā nav.

Šīs nometnes plāns ir par to – kā izšķīdināt stereotipus un aizspriedumus par naudas un pārdošanas tēmu. Kā vienam latvietim, kurš “neies jau uzbāzties”, “neies jau piedāvāties” būt pamanītam un labi justies tai brīdī, kad jānosauc summa, par kuru esmu gatava strādāt. Un katram mums tās situācijas ir pilnīgi savādākas. Viens piedalās darba intervijā, viens sniedz kādu pakalpojumu, kāds uzadījis vai uztamborējis, kāds vienkārši vienmēr strādā un palīdz tikai par paldies, bet kādai no mums ir grūti pateikt vīram, cik maksā jaunie zābaki…. Jautājums jau nav par naudu, bet par pašapziņu.

Nauda ir tikai kā lakmusa papīriņš, kas uzrāda, cik viegli tiekam galā ar dzīvi. Šobrīd apmaiņas priekšmeti ir nauda – to lietojam, ja sistēma mainīsies – darīsim savādāk. Stāsts jau ir par mūsu elastību būt komforta zonā dažādos apstākļos. Stāsts jau atkal ir par pašapziņu. Par vērtības apziņu. Par to, ka esam katra savādāka, īpaša un unikāla.

Un kā to savu unikalitāti saskatīt? Kā uzzināt, kas tad ir tas mans trumpis, ko redz un pamana citi cilvēki. Un tā aizrunājamies par video treniņu. Un es stāstu, ka tas video jau ir tikai kā instruments, kurš vēl labāk mums pašām palīdzēs saprast un saskatīt, cik katra esam dažāda un īpaša. Lai sevi labi pasniegtu, mums ir vērts uzzināt un sajust un saprast, ar ko tad katra esam savādāka un īpašāka tieši savā būtībā. Lai mums nav sevi jālauž un jāskrien pakaļ kādiem izdomātiem likumiem vai kārtībai. Nē. Mēs katra jau esam “gatava” un “pati pilnība”. Mums ir savi talanti, īpašs raksturs, mūsu labās un ne tik labās īpašības. Galvenais ir uzzināt – vai tas kā iekšēji jūtamies ir redzams ārēji. Un varbūt, ka citiem ir pilnīgi cits un daudz labāks uzskats par mums. Varbūt, ka mēs nesam sev līdzi tik daudz kritikas, aizrādījumu, ieteikumu un vēlēšanos mainīties, ka nepamanām, cik JAU ESAM VĒRTĪGAS. Dažreiz mēs tik ļoti esam iecentrējušās uz to, kas sevī jāmaina, ka nepamanām to, kas mūsos jau mirdz.

Man tik bieži ir bijis jāklausās, ka sievietes un meitenes saka – es pēc pagājušās nodarbības pilnīgi lidoju. Man bija tik ļoti gaiša un iedvesmojoša sajūta.

Kādēļ?

Jo šai nodarbībā mēs saskatījām un viņai pašai parādījām, cik viņa ir īpaša.

Lūk – šis nometnes stāsts būs tieši par to kā KATRAI DALĪBNIECEI ĻAUT IERAUDZĪT SAVU NEAPŠAUBĀMO VĒRTĪBU. Nav vērtīgāku un mazāk vērtīgu dzīvju. Nav vērtīgāku un mazāk vērtīgu cilvēku. Nav vērtīgāku un mazāk vērtīgu pieredžu. Nav. Mums vienkārši ir jāiemācās saskatīt un novērtēt savējo.

Es zinu kā ir, kad strādā par 100 latiem, kur blakus tev pelna tūkstošus. Un tai pat laikā tu vienkārši neproti sevi pasniegt tā, lai tev arī maksā.

Es zinu kā tas ir nosaukt ļoti zemu cenu (samaksu) un pēc tam rīt kamolu par to, ka jūties nenovērtēta.

Es zinu, kā ir no tā visa izkāpt un sajusties vērtībai.

Es zinu, kā uzaudzēt un saudzēt savu pašapziņu.

Un es pret to izturos ar tādu cieņu, ka esmu laimīga būt blakus un paturēt roku brīdī, kad kāds cits audzē savu pašapziņu un tikai vēl meklē to savu īpašo un unikālo vērtību.

Es katrreiz uz to noskatos ar mīļu smaidu, jo pati sen jau redzu, cik tas cilvēks ir īpašs un skaists. Man Dievs ir devis šo Redzību. Es tiešām cilvēkus redzu ļoti, ļoti skaistus. Piedevām katru savādāk skaistu.

Lūk – to mēs darīsim nometnē. Absolūtā mīlestībā audzēsim pašapziņu. Un naudas tēmu izmantosim kā lakmusiņu, kas palīdzēs mums pašām sevi nostiprināt vienā svarīgā dzīves jomā.

Nometnes programma: ŠEIT

Vairāk par nometni: ŠEIT

Ar mīļumu, Inese

Vairāk par Nometnes IEDVESMAS MARATONU: ŠEIT, piedalies arī Tu un vairosim kopā iedvesmu sev un citiem!

 

Atbildēt