abc 1
Tuvākie notikumi

VIENKĀRŠI PAR SAREŽĢĪTO -> seminārs ”Ieskats pārdošanas procesa pasaulē” 15.3.

Vienkārši par sarežģīto. Par pārdošanu.

Vai zināji, ka ļoti bieži tas kas mūs biedē ir tas, kas mums, to uzrunājot un iepazīstot, var tapt (lasi: slēpj potenciālu) par vislielākajām iespējām? Katram ir savi ‘’biedi’’. Piemēram grāmatvedība, medicīna, IT.. un daļai tā ir pārdošana.

Mūsu, latviešu mentalitāte vispār ir ļoti atturīga un tādēļ mums pārdošana kā tāda jau gana laicīgi izraisa pretreakciju vai atkāpšanos. Tomēr, mēs Pavasara Studijā, reiz pašas caur ‘’ērkšķiem uz rozēm’’ iepazināmies ar pārdošanu un sapratām, ka nebūt nekas briesmīgs tajā nav. Un mūsu lokā ir Ilze, kas spēj ievest jebkuru pārdošanas pasaulē un parādīt, ka tur nav no kā bīties, pat radot patiku pret to.

Ilze ir pārdošanas trenere. Viņa ir arī uzņēmēja, pasākumu kuratore, finanšu eksperte un vēl vairāku jomu zinoša un pieredzējusi pārstāve, tomēr šoreiz akcents būs tieši uz pārdošanu. Viņa trenē pārdošanā gan atsevišķu jomu speciālistus, gan komandas un uzņēmumus. Un, par cik viņa strādājusi arī ar mums – Pavasara Studiju, tad varam no pieredzes teikt, ka šis seminārs būs vērtīgs.

Kas var būt labāks par profesionāļiem, kas spēj nodot ne-speciālistiem sarežģītu informāciju vienkāršoti. Nu piemēram, Vjačeslavs Kaščejevs izcili stāsta par fiziku, Anatolijs Danilāns par gremošanas sistēmu vai Ivars Ījabs par politiku. Un vēl ir Ilze Grundmane. Un viņa ‘’garšīgi’’ stāsta par pārdošanu.

Šajā nodarbībā mēs uzzināsim par pārdošanas pamatiem, par to kas ietekmē klienta un pārdevēja savstarpējo attieksmi, kā būt labvēlīgam. Kas ir būtiski, lai pārdevejs būtu izcils savā darbā, kā runāt ar klientu un kā gūt gandarījumu no pārdošanas, kā arī daudz citiem saistītiem jautājumiem.

Pārdošana mūs lielu daļu biedē, jo saistās ar uzmācību, uzspiešanu, atteikumu saņemšanu vai paušanu. Bet, ja uz to paraugāmies no citas puses? Arī Tev noteikti ir lietas, vietas un notikumi, kas ārkārtīgi patīk, kam tu seko līdzi, lieto vai vienmēr ‘’turi rezervē’’. Lūk. Pārdošana drīzāk ir spēja atrast ideālo savienību starp pieprasījumu un piedāvājumu, un abām šīm pusēm palīdzēt vienai otru atrast.

Protams, nodarbības tēma tiks attiecināta ne tikai uz pārdošanu kā profesiju vai nodarbošanos, bet arī uz tās elementu pielietošanu dzīvē un ikdienā, jo kā mēs labi zinām, tad mēs jau katru brīdi kaut ko ‘’pārdodam’’. Piemēram, rādot sevi no labākās puses iepazīstoties, pierunājot kādu nākt līdzi uz pasākumu, atrādot priekšniekam paveikto un dažādās citās situācijās.

Izcils rezultāts kā pārdošanā, tā dzīvē kā tādā patiesībā balstās uz četriem stūrakmeņiem – zināšanām, prasmēm, ieradumiem un attieksmi. Un zini kurš ir pats svarīgais? Attieksme. Un tas nozīmē tikai to, ka ja Tava vēlme būs īsta, tad arī attieksme būs patiesa un tas būs milzīgs spēks Tavā vizrībā uz plānoto. Bet zināšanas, prasmes un ieradumus var ieviest un vadīt, ko arī sāksim darīt šajā seminārā.

Ja esi gatava ieskatīties pārdošanas pamatos, saprast ‘’ap ko lietas grozās’’ un iemācīties kādus knifiņus arī sev, pievienojies!

Ar sveicieniem, Arta

 

Ilzes Grundmanes nodarbība – treniņš “Ieskats pārdošanas procesa pasaulē” 

Lektore: ILZE GRUNDMANE

Dalības maksa: EUR 30,00 (t.sk. PVN)

Norises laiks: 15.marts, plkst. 18:00-20:30

Norises vieta: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35” un lektore atvērs durvis).

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT

Jautājumi vai rakstiska pieteikšanās: pavasarastudija@gmail.com vai pa tālruni 29100714 (Arta)

Atbildēt