OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Informācija par tuvākajiem notikumiem

Bezmaksas seminārs “Kā dzīvot bez stresa” 27.februārī

Šis būs iepazīšanās seminārs ar Pavasara Studijas jauno lektori Madaru Kurpnieci. Parunāsim par veselību, stresu un dažādiem ap to saistītiem jautājumiem! Dalība bezmaksas.

Lektore: Madara Kurpniece
Norise: 27.februāris plkst. 18:00-20:00.
Pieteikšanās: pavasarastudija@gmail.com vai 29100714 (Arta)
Norises vieta: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35”un lektore atvērs durvis)

PAR PASĀKUMU:
Mēs visi vēlamies būt veseli tomēr dzīvē pienāk brīdis, kad tomēr ir jāapciemo slimnīca. Vai nu mums pašam, vai arī kādam tuviniekam. Vai mēs spējam to novērst? Es uzskatu, ka tas ir pilnīgi iespējams, ja mums ir zināšanas.

Studējot medicīnu es esmu pamanījusi, ka lielākā daļā gadījumu cilvēks varēja nemaz nenonākt slimnīcā, ja viņš vai viņa zinātu, no kā radusies viņa slimība un novērstu problēmas cēloni, nevis sekas.

Protams, nav runa par tiem, kuriem ir vienalga par savu veselību, jo tā ir viņu pašu izvēle, bet gan par tiem cilvēkiem, kuri gribētu zināt kas ar viņiem notiek.

Diemžēl mūsu valsts veselības aprūpes sistēmas neveiksmīgās regulācijas dēļ daudziem ārstiem nav laika izglītot sabiedrību un mēs viņiem to nevaram pārmest, jo viņi dara savu darbu.

Esmu saskatījusi, ka trūkst šī saite starp cilvēku ‘’parasto’’ un mediķi. Cilvēki grib zināt, bet nezina kur meklēt. Un pat ja zina, kur meklēt, tad trūkst kopējās izpratnes, kā faktus salikt loģiskā secībā.

Ļoti pozitīvi ir tas, ka tagad ir arī žurnāli un interneta portāli, kas izglīto pacientus, bet diemžēl tik pat populārs ir izdevums “Ko ārsti tev nestāsta?”, kuros ir daudz aplamu rakstu.

Kopš studēju medicīnu, daudzas draudzenes man sūta savus analīžu rezultātus un izmeklējumu aprakstus, lai es paskaidroju, ko tas nozīmē cilvēku valodā. Man, protams, ir prieks palīdzēt, tomēr bieži vien esmu sašutuši, ka cilvēkiem tas netiek izskaidrots.

Vienreiz būdama vienā ballītē, bijām 3 medicīnas studentes, kurām pārējie viesi sēžot pie ugunskura uzdeva jautājumus, kas saistīti ar mūsu veselību un ikdienas dzīvi un es sapratu, ka ir nepieciešams sabiedrību izglītot šajā jomā.

Pēc kāda laika iesaistījos Latvijas medicīnas studentu asociācijas projektā, kura ietvaros mēs (studenti) braucām uz skolām izglītot skolniekus. Jau pēc pirmās nodarbības klases priekšā, es sapratu, ka man šis ir jādara. Pēc zvana skolnieki nāca pie manis un turpināja uzdot jautājumus, jo arī viņiem veselības tēmas šķita aktuālas. Tagad arī esmu kļuvusi par šī projekta vadītāju.

Manī visu laiku dziļi sirdī auga sapnis, ka man jāuztaisa sava neformālā veselības skola, kurā cilvēki, kam tas interesē, var smelties zināšanas semināru vai lekciju veidā, lai cilvēkiem ir iespēja dzīvot labāk.

Domas materializējās un nu es esmu arī Pavasara Studijas jaunā lektore un man ir iespēja šo ideju īstenot šeit. Esmu ļoti iedvesmota par to un ceru, ka spēšu iedvesmot arī citus rūpēties un domāt par savu veselību katru dienu. :)

Tiekamies bezmaksas iepazīšanās nodarbībā “Kā dzīvot bez stresa” 27.februārī, Pavasara Studijā.

Madara

www.pavasarastudija.lv

Atbildēt