Grozs

Tuvākie notikumi

Parunāsim par “pārdošanu”

AUTORS: INESE PRISJOLKOVA

Īsti nezinu, kas latviešiem ir ar šo vārdu, bet nu kā piemin pārdošanas tēmu, tā burtiski “durvis aizveras” un “uz mani tas neattiecas”. Tik bieži esmu dzirdējusi, ka cilvēki saka “bāc, nu neesmu es pārdevējs”, “es varu uztaisīt jebko, bet nu pārdot…tas nav mans”. Un vēl un vēl ar dažādiem teicieniem apliecinot to, ka izdarīt šo apmaiņas procesu (prece un nauda) galīgi nav viegli.

Vēl trakāk – nav viegli izdomāt un nosaukt cenu. Un kur ta nu vēl to pateikt.

Tur iestājas tik daudz bremžu, ka jo tālāk runā, jo neiespējamāka misija ir tas, ko saucam par “pārdošanu”.

Bet šodien gribu Tevi palūgt paskatīties uz šo tematu no otras puses. Iedomājies cik tas ir …hmm…augstprātīgi, kaut ko skaistu un vērtīgu radīt, bet tālāk to nevienam nerādīt un nedot. Tad jautājums – priekš kam tad bija jārada?

Un no tā cilvēka puses, kurš labprāt to iegādātos – kā tad lai viņš uzzina, ka tu radi kaut ko vērtību un piedevām, ka to drīkst iegādāties.

Deviņus gadus atpakaļ, Pavasara studijas sākumos man arī īsu brīdi bija kaut kāds apmulsums par to, ka nevarēju sev noformulēt – kas ir tas, par ko ņemšu naudiņu. Vai tas ir mans laiks? Vai tās ir manas zināšanas? Vai tā ir īpaši izveidota programma par konkrētu tēmu?

Piedevām mani vēl ļoti bremzēja tas, ka man ārkārtīgi patika tas, ko daru, un man likās, ka tā man ir izklaide. Ka runāt par mīlestību un laimi – tā taču ir laime man pašai.

Nu, daudz vieglāk jau gāja, kad uzrakstīju grāmatu, jo tā tomēr bija reāla prece. Reāla lieta, kas paņemama rokās. Pēc tam ierakstīju CD, arī ar tiem bija viegli.

Bet konsultācijām un grupu nodarbībām – par to man bija pašai ar sevi jāparunā un sev jāizskaidro, ka tas ir tikai un vienīgi normāli, un ka citi lektori, un ka citas studijas arī strādā pēc šī paša principa.

Ā, un tad es vēl uzkāpu uz visiem tiem grābekļiem, kas ir katra latvieša cienīgi – ka man taču likās, ja tā lieta ir laba un vērtīga, tad man taču vispār nav vajadzīga ne reklāma, ne mārketings, jo cilvēki paši sapratīs, ka viņiem vajag to, ko es daru.

Protams, ka tā arī ir. Protams, ka “cilvēks cilvēkam iesaka” vēl arvien ir vislabākā reklāma, bet nu jau sen vairs nedomāju, ka ir kauns vai neērti piedāvāt vai izstāstīt to, kas pie mums notiek vērtīgs.

Ir gājuši gadi un nu jau esmu satikusi ļoti daudz meiteņu un sieviešu, kas dara un rada fantastiskas lietas. Un tai pat laikā – pretim nav to, kas paņemtu šo pakalpojumu vai preci pretim (lasi – nepērk). Un tad ir kreņķi un šaubīšanās – varbūt tas nav mans, varbūt, ka nevienam to nevajag. Bet īstenībā jau no pašiem sākumiem nav bijusi nekāda pārdošanas stratēģija. Vispār nav bijis pilnīgi nekāds plāns, kā tad nonākt līdz cilvēkiem, kuriem vajag tieši to, ko radi.

Lūk – par to visu kā “pārdot nepārdodot”, kā satikt cilvēkus, kuriem vajag to, ko radi, un kuri būs laimīgi to iegādāties, par to būs mūsu brīnišķīgās vieslektores Ilzes Grundmanes praktiskā nodarbībā 15.martā plkst.18.00.

Es reiz esmu dzirdējusi Ilzes vadītu lekciju – tas bija riktīgi vērtīgi. Vienkārši, skaidri, saprotami un kaut kā elementāri izdarāmi.

Ja arī Tu gribi kopā ar mums pamācīties kā veidot attiecības ar cilvēkiem, kuriem noteikti vajag to, ko radi – esi laipni aicināta uz nodarbību. Šad tad tik ļoti noder skats no malas, lai saprastu, ka esam iebuksējuši paši savos aizspriedumos vai stereotipos un tiklīdz tos palaižam vaļā, tā “lietas aiziet”.

Tiekamies jau drīz!

Ar mīļumu, Inese

 

Ilzes Grundmanes nodarbība – treniņš “Ieskats pārdošanas procesa pasaulē” 

Lektore: ILZE GRUNDMANE

Dalības maksa: EUR 30,00 (t.sk. PVN)

Norises laiks: 15.marts, plkst. 18:00-20:30

Norises vieta: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35” un lektore atvērs durvis).

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT

Jautājumi vai rakstiska pieteikšanās: pavasarastudija@gmail.com vai pa tālruni 29100714 (Arta)

 

Atbildēt