1 - Copyc
Kroņu darbnīca

Sieviešu dienas ”KROŅU darbnīca”

Mani vienmēr ir vilinājis dramatisms un majestātes pieskaņa. Kopš bērnības fanoju par platmalēm un kroņiem, un vienmēr atrodu veidu, kā pilnīgi neatbilstošā vietā kādu šādu rotu uzvilkt. Taču mans ceļš pie kroņiem sākās tikai gadus piecus atpakaļ..

Mana krustmāte un tante ir dizaineres, un abas jau vairāk kā 20 gadus dzīvo Vācijā. Viņas nodarbojas ar interjeru un tērpu dizainu, kā ietvaros sadarbojas ar kādas mākslinieces Liliannes galeriju Nirnbergā. Vienā no aizgājušām vasarām man bija iespēja brīdi padzīvot Vācijā, tostarp daudz laika pavadot kopā ar abām šīm kundzēm. Viņas daudz šuj, dekorē un visādi citādi pauž savu maksliniecisko gēnu, tādēļ, pļāpājot izstāstīju viņām savu patiku pret greznām galvas rotām. Abas smejoties noklausījās un rezultātā noteica, ka viņu galerijas īpašniece ir īsta Kroņu meistare, kas tos kolekcionē, pārdod un gatavo uz pasūtījumu Līgavām. Mēs varētu tikties..

Jau pēc trim dienām mēs tikāmies Liliannes galerijā, lai nu četratā gatavotu kroņus. Pārsmējušās, bet pilnībā gatavas darbam.

Pirmo reizi redzēju, kā no zīda aizkaru atlokiem, ziemassvētku pērītēm, dekoratīvām spalvām un sīkiem kompaktisku lausku spogulīšiem var izgatavot kroni! Tādu kroni, ka ārā līstot lietum, tas tika apklāts ar jaku, pašai salīstot līdz vīlēm un tagad glabājas pie diplomiem un trofejām.

Mēs visas, acis nepacēlušas, ar pirkstiņiem skrējām par pērlīšu traukiem, zobos turējām krāsainas lentas un adatas, bet ik pa brīdim kāda iesaucās: ‘’vajag līmi!’’. Fonā bija sācis skanēt viegls džezs, aiz loga bija iestājies mijkrēslis un lietus, bet telpā bija īsta radošā romantika. Mēs knibinājāmies un darbojāmies vairākas stundas, bet pēc tam, visas sēžot savos kroņos, ēdām zefīrus, un pļāpājām par visu un neko.

Viņa samācīja mums visādus knifus un trikus, kā nostiprināt, pielīmēt, izrotāt visdažādākos elementus, kā arī dažādas tehnikas, kā kroņus veidot. Kā viņa pati stāstīja, tad viņai kroņus gatavot iemācīja Mākslas studijās, kur viens no priekšmetiem bija teatrālo uzvedumu apģērbu gatavošana, kur viņa izvēlējās izgatavot (vairāk kā 50) tieši kroņus.

Tā diena bija kā pasakā par Nārnijas hroniku – ieiet skapī un nonākt citā pasaulē.

Pēc tās reizes, esmu izgatavojusi dikti daudz kroņus pati. Dāvināšanai, radu bērniem skolas izrādēm, draudzenēm un citiem. Esmu papildus apguvusi dažas ‘’kronēšanas’’ idejas arī tepat Rīgā, pie kādas jaukas mākslinieces.

Man tik ļoti patīk šī kroņu gatavošana un iespēja ‘’palaist savu iztēli ganībās’’, ka nolēmu – jāpadalās! Esmu sagatavojusi ārkārtīgi daudz krāsainu, nebijušu, skaistu, varbūt dīvainu un noteikti iztēli rosinošu dekoru mūsu 8.marta Kroņu darbnīcai.

Tehnika, kuru izmantosim ir vienkārša, tāpēc to varēs izmantot, lai izgatavotu vienkāršu un skaistu kroni mājās, dāvināšanai vai kādam pasākumam.

Parunāsim par kroņiem, par radošumu, par šo un to, bet visu vakaru, protams, katra taisīsim savu Kroni! Kā arī noslēgumā fotografēsimies (bez piekrišanas fotogrāfijas tālāk protams netiks izplatītas) un būs vēl daži mazi pārsteigumi.  

Pasākums plānots mierīgs un mājīgs, un nebūs lielas drūzmas vai kas satraucošs, tādēļ piedalīties var katrs, kurš vēlas interesanti pavadīt vakaru, aizmukt no ikdienas un atgriezties tajā ar ko jaunu un skaistu!

 

Lai radoša šī nedēļa!

Arta

 

PIETEIKŠANĀS – ŠEIT

INFORMĀCIJA:

Nodarbība: ”KROŅU darbnīca”

NODARBĪBU VADA: Arta Liepiņa

DALĪBAS MAKSA: pieaugušajiem EUR 30,00 / bērniem līdz 16 g.v. EUR 20.00 (t.sk. PVN)
Cenā iekļauts – viss kroņu gatavošanai, liels apjoms dekorējamo materiālu, saldumi, tēja un fotografēšanās.
Kronis paliks Tavā īpašumā!! :))

LAIKS: 8. marts no plkst. 18:00 – 21:00
(bērnu dalībai – nodarbību var atstāt arī agrāk ja ir vēlēšanās un kronis pabeigts)

VIETA: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315

 

Jautājumi vai rakstiska pieteikšanās: pavasarastudija@gmail.com vai pa tālruni 29100714

Vēl informācija: ŠEIT

Atbildēt