Grozs

Citu autoru raksti

Socionika. Vai Tu esi Napoleons?

Socionika ir ļoti loģiska un argumentēta zinātne, kas iedala cilvēkus 16 dažādos tipos. Zinot savu tipu un protot salīdzinoši viegli noteikt apkārtējo tipus kļūst vieglāk un ērtāk dzīvot. Kāpēc? Jo Tu zini, kas ir Tavs un kas ne, jo zini ko sagaidīt no citiem un ko no tiem neprasīt, jo spēj izvērtēt sadarbības un attiecības no pilnīgi cita skatupunkta.

Nākamo pirmdien, 19.jūnijā, plkst 18:00 Pavasara Studijā norisināsies Socionikas kursa nodarbība, par to kā atšķirt introvertu no ekstaverta. Tad būs vēl trīs lekcijas, kurās tiks smalki izskaidrots katrs atlikušais faktors. Būs iespēja arī diskutēt, un šī kursa rezultātā Tu jau ne tikai zināsi savu tipu, bet spēsi jau ļoti labi orientēties socionikā un noteikt apkārtējo tipus. PIETEIKŠANĀS UN INFO ŠEIT

Piederību sociotipam veido 4 iezīmju pretstati. Ikvienam tipam dominē viens no pretstatiem katrā pārī. Kad ir skaidra savu iezīmju kombinācija, top skaidrs tips.

Piemēram šis ir fragments no Napoleona tipa apraksta:

”Raksturīgs gribasspēks, milzīga enerģija un pašcieņa. Mīl brīvību, grib rīkoties neatkarīgi, ko arī dara. Uzvarošs, pārliecināts skatiens, izteiktas līdera īpašības. Aktīvs, kustīgs, negrib griezt ceļu. Pašpārliecināts, māk pakļaut cilvēkus savai ietekmei. Labi orientējas cilvēku īpašībās, ātri iemanās izrīkot tos, kuri ir neizlēmīgāki un mazāk pārliecināti. Smalki izjūt spēku samērus, ātri uztver, uz kuru var izdarīt emocionālu spiedienu, bet kuru labāk neaiztikt. Darbojas ātri, izlēmīgi, rūpīgi izpilda savus pienākumus un to pašu prasa no citiem.

Viņa stihija – komunikācija ļaužu masās. Patīk vadīt kolektīvu, māk dot jaudīgu enerģijas lādiņu, radīt vienotības sajūtu kopēja, tālejoša mērķa vārdā. Viņam patīk ar savām idejām aizraut cilvēkus un vest sev līdzi pretī mērķim. Zina, kā rast izlīgumu ar pretiniekiem, ja tas ir viņa interesēs. Māk pateikt otram to, ko viņš vēlas dzirdēt. Ar solījumu pildīšanu nesteidzas. Kā vadītājs sevi vislabāk parāda lielā kolektīvā, jo mazā ļaužu bariņā rada ap sevi spriedzi.

Estēts. Savdabīga gaume, kas ne vienmēr sakrīt ar vispārpieņemto. Ģērbjas spilgti, oriģināli. Iepazīstoties ar cilvēku, vispirms pievērš uzmanību viņa ārienei un novērtē to. Viņa viedoklis par lietu pievilcību ir diezgan nelokāmi. Uzspiest savu viedokli citiem nevēlas. Kaut arī otra ārieni viņš vērtē rūpīgi, aizrāda reti, jo nevēlas aizvainot, radīt sev netīkamas izskaidrošanās situācijas. Taču, ja kāds Napoleonu ir nokaitinājis, tad riskē dzirdēt no viņa ne mazums kritikas par saviem defektiem un trūkumiem.

Viegli uzsāk sarunas ar svešiem. Cenšas, lai viņa emociju spēks un skaistums nevienu neatstātu vienaldzīgu. Vispārliecinātāk jūtas lielā kompānijā nevis vienatnē. Nepanes vientulību, tad var zaudēt stimulu darboties, kļūt nervozs, pat saslimt. Zinoši un mērķtiecīgi veido attiecības – gan pozitīvās, gan, ja vajag, negatīvās.”

Lektore: socionikas eksperte un pasniedzēja Evija Čeprova

KALENDĀRS:
1. nodarbība – Iepazīšanās. Tipa noteikšana. 5.JŪNIJS plkst. 18:00 – 20:30
2.nodarbība – Ekstraversija un introversija. Ātrums un apdomība. 19.JŪNIJS plkst. 18:00 – 20:30
3. nodarbība – Racionalitāte un iracionalitāte. Karjeras izvēle. 3.JŪLIJS plkst. 18:00 – 20:30
4.nodarbība – Sensorika un intuīcija. Ārējais izskats, sekss, veselība. 17.JŪLIJS plkst. 18:00 – 20:30
5. nodarbība – Loģika un ētika. Rūpes un skopums. 31.JŪLIJS plkst. 18:00 – 20:30
6. nodarbība. Attiecības starp tipiem. Kāpēc nesanāk attiecības. 14.AUGUSTS plkst. 18:00 – 20:30

PILNA ŠĪ KURSA PROGRAMMA ŠEIT

PIETEIKŠANĀS ŠEIT

 

Atbildēt