25-percent-budgeting
Esi savu finanšu saimniece

Kāpēc pasaules lielākā daļa saskaras ar vienām un tām pašām naudas problēmām..

Vai ir iespējams sajusties komfortabli savu finanšu sfērā?

Vai ir iespējams reizi par visām reizēm pārvarēt visas naudas problēmas un vairs neatgriezties pie tām?

Vai ir iespējams ģimenē nestrīdēties un nesatraukties par naudu?

Jā, tas ir iespējams.

Mums katrai noteikti ir cita pieredze un cita situācija šajā sfērā, tomēr visā pasaulē raizes par naudu laupa naktsmieru un produktīvas dienas stundas lielam skaitam cilvēku. Daudzās attīstītās valstīs šķiršanās topa augšgalā ir strīdi par naudu un finanšu problēmas. Latvijas statistika šo iemeslu ievieto augstajā otrajā vietā aiz strīdiem par mājsaimniecības darbiem.

Tev noteikti pašai ir pazīstamas sajūtas, kad šķiet, ka ar finansēm kaut kas nav kārtībā, ka gribētos pelnīt vairāk vai arī ka gribētos pareizāk sadalīt to naudiņu, kas ienāk kontā. Nu un tam visam pāri raizes un satraukumi. Kāpēc gan cilvēki velta tik daudz laika un nervu, lai satrauktos par kaut ko, kas ir tikai papīrīši vai cipariņi kontā? Tāpēc ka stāsts jau nav par papīrīšiem vai cipariem, bet gan par nozīmi, ko mēs piešķiram šīm cipariņiem un šai dzīves sfērai.

Interesantākais, ka mūsu pašu rokās ir šo svarīgo dzīves jomu uzturēt kārtībā vai arī turpināt par to satraukties visu mūžu. Tas ir tikpat viegli vai grūti kā veidot skaistu dārzu ap māju – tas ir mūsu pašu rokās, vai mēs ļausim dārzam aizaugt ar nezālēm un veltīsim laiku, lai raudātu un raizētos par to, ka mums ir nekopts dārzs, vai arī izlasītu pāris grāmatu vai pieaicinātu kādu pieredzējušu palīgu un sastādītu skaistus krūmus un puķes ap māju un pēc tam baudītu jaukus vasaras vakarus un draugu komplimentus.

Ja dārza kopšanā viss sākas ar to, ka jātiek vaļā no nezālēm un veciem krūmiem, tad arī mūsu finanšu jomā vispirms jāmeklē, kas ir tas visneglītākais, kas bojā skatu un aizņem rozēm paredzēto vietu. Visbiežāk tie ir kredīti vai līzingi. Tie ir vilinoši, jo ļauj iegādāties noskatīto preci uzreiz un baudīt to, „neatejot no kases”, bet jāmaksā par to būs, iespējams, vēl garus gadus. Tie kļūst arvien pierastāki un mēs pat neiedomājamies, kāda būtu dzīve bez tiem vai arī nezinām, ka tikt no tiem vaļā. Protams, tā ir tikai viena no naudas problēmām, ar ko mēs mūsdienās saskaramies.

Vebinārā piektdien 18.augusta vakarā pārrunāsim par to, kāpēc pasaules lielākā daļa saskaras ar vienām un tām pašām naudas problēmām un kā ar diezgan vienkāršiem paņēmieniem sakārtot savu dzīves jomu, kas atbildīga par finansēm.

Mēs runāsim par jautājumiem, kas likās pašsaprotami vēl mūsu vecvecāku paaudzei, bet kaut kā ir ātri aizmirsusies mūsu laikos, kad visu gribas un vajag uzreiz un kad šķietami ir iespējas to nodrošināt. Tomēr mēs redzam, ka cilvēki no šīs „tagad un tūlīt” attieksmes dzīvē nav kļuvuši laimīgāki. Bieži vien tieši otrādi. Tāpēc mēs mācīsimies uzņemties kontroli pār savu dzīvi un pār savām finansēm.

Mēs runāsim par to, kā tērēt mazāk nekā nopelnām, kā nedzīvot no algas līdz algai, kā atbrīvoties no kredītiem, kā izveidot drošības spilvenu, kā nopelnīt vairāk un rūpēties par drošu nākotni sev un nākamām paaudzēm.

Un pāri visam – kā gūt mieru un laimi, pateicoties tam, ka esam saimnieces vienā svarīgā mūsu dzīves jomā.

Gundega


VEBINĀRS ”Esi savu finanšu saimniece jeb kā sajusties komfortabli savu finanšu jomā”

Norise: 18.augusts, plkst. 20:00 – 21:30

Lektore: GUNDEGA ŠTRAUSA

Dalības maksa: EUR 10,00 (t.sk. PVN) par 1 vebināru

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT

Jautājumi vai rakstiska pieteikšanās: ineses.vebinari@gmail.com vai pa tālruni 29431408 (Aija)

Vebināru norises laiks: 20:00-21:30 (no plkst. 19:30 iespēja pieslēgties pirmsvebināra čatam)

Atbildēt