Cart

Ineses raksti

”Audzēt mīlestību”

AUTORS: Inese Prisjolkova

Man tik daudzi cilvēki tiešā tekstā jautā – “bet Inese, nu ko tas nozīmē – sevi mīlēt?”. Es teiktu, lai sevi mīlētu un mīļotu, ir sevi jāiepazīst. Ir vienkārši jāapzinās savas stiprās un vājās puses un jāiemīl abas.
 
Pirms es apzinājos, ko nozīmē sevi mīlēt, es prasīju no sevis pilnību. Es nepieļāvu, ka man ir iespējamas kādas vājības. Un tiklīdz tās sevī pamanīju, tā kritizēju, dusmojos, biju neiecietīga – nu kas par lietu, ka ar kaut ko netieku galā.
 
Piemēram, man ir tāda īpatnība, ka es neredzu kļūdas. Es mierīgi varu nepamanīt rakstītā tekstā, ka trūkst kāds burts vai pat vārda daļa, par tādu sīkumu kā komati es vispār neaizdomājos. Un tas nav tādēļ, ka nemīlētu savu valodu vai nespētu iemācīties gramatiku. Vienkārši man tik milzonīgā ātrumā nāk tā informācija, kuru rakstu un tā jēga un būtība ir tik svarīga, ka pārējais ir nesvarīgs. Un kādreiz es par to pārdzīvoju un uztraucos, sevi kritizēju un pat vērtēju zemāk par tiem, kas visu vienmēr pamana. Bet tagad es apzinos, ka cilvēki ir dažādi.
 
Un jāatzīst – ja es katru mīļu brīdi domātu par burtiem un pieturzīmēm, visticamāk es neuzrakstītu nevienu grāmatu, jo…. pievērstos tam, kas man prasa daudz laika un enerģijas. Tiesa tieši tāpat es nemanu kļūdas arī citu tekstos. Tas man vienkārši nav svarīgi.
 
Cita mana jocīga uztveres īpatnība ir saistīta ar skaitļiem – nu es patiešām varu ar lielu pārliecību runāt par summām un skaitļiem, kur kāda nulle ir klāt vai trūkst – tas priekš manis nespēlē lielu lomu. Iedomājies, kā tas ir sarunājoties ar ļoti precīziem cilvēkiem, matemātiķiem vai vienkārši loģiskiem satur cilvēkiem, kas saprot lietas būtību. Es varētu izklausīties un izskatīties pilnīgi nekompetenta un nenopietna. Bet….ar laiku iemācās ar to sadzīvot. Nu kaut kā pieklust brīžos, kad tas ir pārāk svarīgi, vai mēģina balstīties uz vīru, kas savukārt galvā skaita un reizina ar trīsciparu skaitļiem. Un…nejūtas slikti.
 
Lūk…šai vebinārā “kā iemīlēt sevi” mēs runāsim par to kā sevi pieņemt un nelauzt. Kā iemīļot un pilnveidot, bet..nelauzt un negraut.
 
Es nu jau krietnu laiku vēroju dzīvi un varu teikt – caur mīlestību mēs augam vairāk nekā caur bailēm un disciplīnu.
 
Inese

Leave a Reply