342
Kā vadīt prātu un domas

Kā vadīt prātu un domas? SEMINĀRS 5.Oktobrī

AUTORS: Inese Prisjolkova
Šodien es Tev gribu izstāstīt vakar piedzīvoto atziņu, esot kopā ar vīru un savu mazo dēliņu.

Uzreiz piebildīšu, ka viņu ļoti mīlam un esam kopā ar viņu diendienā, lai viņš savā dzīves sākumā varētu baudīt absolūtu vecāku mīlestību.

Īsos vārdos situācija tāda, ka viņš ir noguris, jau nāk pusdienlaika miedziņš, bet vēl jāpaspēj padarīt kādi divgadnieka darbi (viņam ir 1,8). Un kaut kas nesanāk, kaut ko nevar, nu vārdu sakot – ir viss kopā: niķis, dusmas, jāraud utt. Un kā jau bērns viņš tiešām krīt gar zemi un tik sirsnīgi raud un pat bļauj un kliedz. Un nē –pie mammas negrib. Un nu jau, redzot, ka es tepat esmu – ir jāraud trīs reiz skanīgāk. Un sirsnīgāk.

Es uz viņu ar mīļumu skatos. Ja jau jāraud, tad jāraud. Gaidu. Esmu gatava jebkurā brīdī viņu atbalstīt, mīļot, izdomāt un darīt ko citu kopā ar viņu. Bet laiks iet un viņš tikai raud, kliedz un cieš.

Tas viss kopā aizņēma varbūt 5-7 min un uz mūsu priecīgās, jautrās dzīves fona, tam varētu vispār nepievērst uzmanību. Tā ir bērnība – jāizbauda viss, gan prieki, gan raudāšana, gan smiešanās, gan pašam savs grūtums. Viņam ir jāiepazīst sevi un jāiemācās tik galā ar savām emocijām.

Un tieši tai brīdī, kad vīram šo visu saku, man ienāk prātā salīdzinājums ar mūsu – pieaugušo dzīvi.

Mēs taču darām tieši tāpat. Mēs kādā brīdī piekūstam, mums kaut kas nesanāk, un tad sākas mūsu pārdzīvojumi un grūtums. Un tad mēs (iekšēji vai ārēji) kliedzam, dusmojamies, raudam un pārdzīvojam. Neko citu neredzam, jo….mums ir grūti un ir jādabū ārā šis grūtums.

Un varbūt, ka turpat blakus ir risinājums. Varbūt turpat blakus ir mīļums, bet nē- mēs to neredzam, jo mums jācieš un jāpārdzīvo.
Mēs pat neiedomājamies, ka varam izkāpt no sava sliktā noskaņojuma (sāpēm, smaguma, īgnuma, dusmām). Ka pašas to radījām vai pieļāvām, un paša to varam pārtraukt.

Lūk, manis šodien ierosinātā tēma ir par to, ka mēs varam izvēlēties neciest. Mēs jau vairs neesam mazi bērniņi, kuriem jāapgūst dzīves dažādība. Visticamāk, ka dažāda veida grūtuma pieredzi esam jau apguvušas un tagad varam izvēlēties to izdzīvot savādāk –mīļāk, viedāk, radošāk, pieņemošāk, vērojošāk.

Man šis paradums jau iestrādājies ilgāku laiku. Tiklīdz es pamanu, ka man dēļ kaut kā ir ļoti grūti – es apzināti izvēlos neciest un nepārdzīvot. Es vienkārši izvēlos tai brīdī ko mīļu un patīkamu un uz kādu laiku atlieku grūto situāciju malā, to nerisinot. Vai varbūt tieši otrādi – risinu un priecājos par to, ka risinu.

Šodien gribu vērst Tavu uzmanību uz to, kā Tu izdzīvo grūtumus. Tie var būt dažāda veida – mums katrai dēļ cita iemesla, bet svarīgākais, kā tam tiekam cauri un ar tiem galā.

Kāds ir Tavs paradums? Viens variants būtu iekrist upura lomā un ciest un pārdzīvot un gaidīt, ka kāds taču attapsies un pažēlos. Cits variants būtu risināt un tomēr ciest. Vēl kāds cits variants būtu šķendēties par dzīves grūtumu un tā to visu padarīt vēl smagāku. Un pavisam no citas operas būtu saprast, ka dzīvi mēs radām pašas. Ka no mums ir atkarīga attieksme kā izdzīvosim šo dienu.

Nākamreiz, kad Tev uznāk kāds niķis, strīds, dusmas vai piekusums – paskaties savu attieksmi, vai tā gadījumā nav kā divgadniekam, kas nokritis uz zemes, spārdās un ciešs, kaut mamma, mīļums un patvērums ir tepat blakus.

Vienkārši atgādini sev, ka vari neciest. Ka vari piecelties un izkāpt no šīs situācijas ārā.

Tā taču Tava dzīve. Tu to radi. Ar visu savu attieksmi, ar emocijām, ar savām izvēlēm. Tu vari izvēlēties dzīvot mīlestībā.
Arī šodien. Arī šai situācijā. Tikai atceries to sev atgādināt tai brīdī, kad grūti. Vienkārši sev pasaki – es izvēlos mīlestību un prieku. Ieelpo un izelpo. Atgūsties un apzinies šo brīdi un izdari izvēli par labu sev. Vienkārši padomā – kā būtu, ja sevi no sirds mīlētu. Vai Tu tiešām tad darītu ko graujošu? Paskaties ar mīlošu skatienu pati uz sevi, pasmaidi un izdari citu izvēli. Par labu mīlestībai.

Inese

Par to, kā vadīt prātu un domas, it īpaši reizēs, kad iecērētais nesokas kā plānots Ineses Prisjolkovas SEMINĀRĀ ”Kā vadīt prātu un domas” 5.oktobrī.

Būs daudz vērtīgas un praktiskas metodes, ko izmantot ikdienā.
PIETEIKŠANĀS: ŠEIT

vai pavasarastudija@gmail.com, 29100714

Lektore: Inese Prisjolkova

Dalības maksa: EUR 30,00 (t.sk. PVN) par 1 nodarbību

Norises vieta: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35” un lektore atvērs durvis)

Atbildēt