f2c467165cbff27fbc55c6f8c8a39256
Kā vadīt prātu un domas

Prāta vadīšana – viena no svarīgākajām 21. gadsimta spējām. 5.OKTOBRĪ SEMINĀRS

Ir viegli būt laimīgiem pie pilna galda, bet grūtībās priecāties ir jāmācās. Ir viegli būt pacilātiem, kad viss veicas un izdodas, bet jāmācās būt pašapzinīgiem arī kad neveicas, un jo ilgāk ”melnā strīpa”, jo sarežģītāk. Inesei ir tāds teiciens ”Tavu vērtību nemaina notikumi, kas ar vai ap Tevi notiek”.

Un man liekas, ka tas, kas liek sprunguļus spieķos katru reizi, kad varētu iemācīties šo laimi vai spēju noturēt savu vērtību arī grūtos brīžos ir PRĀTS. Tās ir domas, kuras turpinām domāt, dodot tām spēku. Un liekas, ir pilnīgi neiespējami domāt labas domas grūtos brīžos, taču esence nav vis tajā, ka jādomā labas (nereti pat nepamatotas) domas, bet gan tajā, ka spējam savu prātu un domas vadīt, nesākot apšaubīt savu vērtību pēc ārējiem notikumiem. Saglabājot līdzsvaru, ja tā var teikt.

Pēc sevis un cilvēkiem ap mani esmu novērojusi kopsakarību, ka tikko kāds blakus kļūst kašķīgs, notikumi neiet iecerēto gaidu, kāds kavē vai neizdodas sasniegt iecerēto vai nosprausto, mēs sākam apšaubīt sevi. Nu labi, vispirms dusmoties vai skumt, un tad apšaubīt sevi. Taču tas viss ir PRĀTS. Viņš ir tas, kas saka ”varbūt ejam uzēst?”, ”neder tev šis darbs, tajā tur vietā būtu labāk”, ”ko tu tērē laiku, tāpat tu to nemāki”, ”cik man grūti, šitādas virsstundas” utt.

Piemēram, kāds no maniem draugiem visu laiku runā par darbu un katru reizi kad viņam darbā labi veicas, viņš, iztaisnojis muguru stāsta par saviem nākotnes plāniem un biznesa idejām. Bet kad neveicas, viņš lādē priekšnieku un grib no darba iet prom.

Mana māsīca sauc sevi par līdzatkarīgu attiecībās, un lai arī to patiesi ir novērojuši arī apkārtējie, viņa nebeidz meklēt vainu sevī par katru strīdu, uzslavas tēzes draugam vienmēr kad noticis kas labs un plānot kāzas pie katra ”piedod, es tevi mīlu”.

Un nekas no tā nav ne labi, ne slikti, tomēr, ja šie cilvēki prastu vadīt savu prātu un domas, tad viņi ”NEPAVILKTOS” tik ļoti uz šiem notikumiem. Tad daudz vieglāk būtu pieņemt savu vērtību, lietu kārtību un neapšaubīt to katru reizi.

Lai vai kā – prāta vadīšana ir, manuprāt, viena no svarīgākajām 21. gadsimta spējām, jo milzīgajā informācijas daudzumā, mums katram jāspēj sašķirot vajadzīgais no liekā un pieņemt ātrus un objektīvus lēmumus.

Prātu vadīt nav sarežģīti. Tas zināmā mērā ir ļoti tuvs jēdziens ”sevis sajušanai”, kas atkal līdzīgs ”apzinātībai” un ”šeit un tagad”. Arī šīs tehnikas Inese Prisjolkova iemāca klātienes seminārā ”Kā vadīt prātu un domas”.

Tas ir ļoti praktisks un konkrētām tehnikām piepildīts seminārs. Pārsvarā notiek tā, ka Inese vieglā valodā izskaidro kā darbojas mūsu prāts, domas un apziņa, kā to patvaļa noved pie attiecīgajām sekām un kā jebkurš cilvēks, izvēloties sev tīkamākās no vairāk kā 10 dažādām tehnikām, var mainīt savu ikdienu līdz nepazīšanai.

Semināram iespējams laikus iesūtīt jautājumus, kas palīdzēs lektorei uz tiem atbildēt detalizētāk. Tomēr, pilnīgi droši, jautājumus varēs uzdot arī semināra laikā.

 


SEMINĀRS: ”Kā vadīt prātu un domas”

NORISE: 5.oktobris, plkst. 18:00 – 20:30

PIETEIKŠANĀS: ej.uz/pratsundomas

KONTAKTI: pavasarastudija@gmail.com, 29100714

Lektore: Inese Prisjolkova

Dalības maksa: EUR 30,00 (t.sk. PVN) par 1 nodarbību

Norises vieta: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35” un lektore atvērs durvis)

Atbildēt