Grozs

Kad stārķis kavējas

Vai dzīve mainās, kad sagaidi bērniņu?

AUTORS: Inese Prisjolkova

Nu jau teju divus gadus auklēju savu mazo dēliņu. Es pēc viņa biju ļoti, ļoti ilgojusies. Es viņam pretim gāju ļoti ilgi. Un zinu, ka ir ļoti daudzas mammītes, kas savus maziņos vēl tikai savos sapņos, ilgās un domās gaida. Stārķis kā nelido tā nelido. Brīžiem uznāk kreņķīgi. Dažreiz pilnīgi bezcerīgi. Es tiešām zinu kā tas ir, lai gan – taisnības labad jāsaka, ka pilnīgi viss ceļš aizmirstas tad, kad viņu sagaidi. Tas ir tāpat kā dzemdību sāpes vairs neliekas trakas, kad bērniņš ir piedzimis.

Pirmkārt uzreiz gribu teikt, ka jūtos ļoti tuva ar visām šīm meitenēm un sievietēm, kuras ilgojas pēc bērniņiem, bet viņu nav. Es klusībā domāju, kā varētu jūs/viņas atbalstīt. Es labprāt dalītos ar savu pieredzi, sajūtām, atziņām, padomiem. Esmu domājusi un uztaisījusi šādu semināru, kurā runāt par to, kā šo ceļu sev atvieglot, jo ļoti daudz “mocību” tai visā ir dēļ kaut kādiem aizspriedumiem un pieņēmumiem.

Piemēram, viens no totāliem mītiem, kas ir dzirdēts sabiedrībā, ka sieviete tā pa īstam kļūst par īstenu sievieti tikai tad, kad viņai ir bērni.

MĪTS.

Pilnīgs mīts.

Es par sevi varu pateikt, ka jau pirms bērnu piedzimšanas biju pilnībā sevi apzinājusies. Biju absolūti simtprocentīga sieviete. Ok, ar vēlēšanos audzēt savu sievišķību, maigumu, mīļumu, gaišumu utt. Tas viss jā. Es protams, gan toreiz (pirms bērniem), gan tagad ar – gribu augt un pilnveidoties.

Bet nu galīgi nav tā, ka bērnu piedzimšana izmaina mani kā Inesi. Es tiešām, tiešām jūtos es pati, tikai tagad man ir maziņš bērniņš un divi bērniņi Debesīs.

Vai esmu vērtīgāka? Nē. Man tikai ir vēl bagātāka pieredze kā bija līdz šim.

Kāpēc to tik gari aprakstu, tādēļ, ka zinu kādas domas pielavās tad, ja kādā jomā jūties apdalīti. Ja kādā jomā – citām viss notiek, bet tev ne. Un tas ir vienalga vai nevar izveidot ģimeni, nevar satikt savu īsto, vai nepiesakās bērni. Sāp vienmēr tieši tas, kas ir aktuāls šobrīd.

Cits mīts sakarā par bērniem – ka īsta ģimene ir tikai tad, kad piedzimst bērns. Nu atkal MĪTS. Visīstākais mīts. Mēs ar Tomu no pirmā brīža kā bijām kopā, bijām visīstākā ģimene, vienkārši šobrīd mums vēl ir bērniņi.

Bet ne tuvība, ne atbildība, ne mīlestība – nekas no tā nemainās un nav tā, ka būtu audzis lielāks vai samazinājies mazāks. Mēs jau no sākuma esam izveidojuši veselumu, kur tagad vēl vienkārši ir piedzimuši bērni.

Domāju – kādi vēl dažādi mīti un stereotipi moka sievietes.

Varbūt, ka liekas, ka tad, kad piedzims bērniņš, es kā sieviete kļūšu laimīgāka. Nu, nezinu. Man jau liekas, ka tas mājasdarbs ir jāizdara pirms tam. Un ja Tu esi iemācījusies būt laimīga un saskatīt laimi un sajust mīlestību ik katrā dzīves brīdī, tad bērniņš to tiešām paspilgtinās. Bet ja ir otrādi, ka nevari atrast mieru un harmoniju – tici, bērns šo nemieru tikai vairos.

Ar mazu bērnu viss kļūst spilgtāks un asāk redzams. Ja ir nesakārtotas attiecības – tās kļūs vēl nesakārtotākas. Ja ir nesakārtota māja – tā izskatīsies (un būs) vēl nesakārtotāka. Ja Tev iepriekš trūka laika priekš sevis, tad tagad tā nav gandrīz nemaz.

Savukārt, ja ģimenē ir labi, tad bērniņš šo labumu un mīļumu vairo.

Kādēļ?

Tādēļ ka vismaz sākumā ir ārkārtīgi liels spēku pārtēriņš. Nesanāk izgulēties. Nepietiek laika ierastam režīmam. Viss ir mainījies.

Ja esi elastīga un ar centru sevī – tad šīs pārmaiņas dod tiešām laimi, mīļumu un harmoniju. Tad var stundām skatīties uz mazo brīnumiņu, kas ir vesels Kosmoss. Bet ja ir iekšā daudz nesakārtotu domu un attieksmju, tad mazais kā lakmusa papīriņš to visu uzrādīs.

Es tiešām labprāt pulcinu ap sevi meitenes un sievietes, kas iet pretim savam bērniņam. Mēs varam gan komentāros, gan sarakstēs turpināt šo diskusiju. Zinu, ka kopā ir vieglāk. Zinu, ka ļoti gribās dzirdēt un just atbalstu. Zinu, ka gribās redzēt un sajust, ka var viss izdoties.

Tāpēc gribu Tevi aicināt 8. novembrī uz semināru ”Kad stārķis kavējas”, kurā runāsim par to, kā šo ceļu sev atvieglot.

 Ar mīļumu, Inese


SEMINĀRS ”Kad stārķis kavējas”

NORISE: Trešdiena, 8.novembris, plkst. 18:00 – 20:30

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT

LEKTORE: Inese Prisjolkova

DALĪBAS MAKSA: EUR 30,00

VIETA: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315

KONTAKTI: pavasarastudija@gmail.com, 29100714

Atbildēt