Cart

Kā vadīt prātu un domas

13.janvārī, LIMBAŽOS ”Kā vadīt prātu un domas”

Tikko skatījos kanālā Discovery ļoti interesantu raidījumu par prāta iespaidošanu. Kā tas pielāgots tam, lai mēs automātiski, balstoties kādās pārliecībās, taupot laiku un pašsaglabājoties, funkcionētu. Norādīts tika arī tas, ka labāku rezultātu sasniegšanai cilvēki var izmantot dažādas tehnikas, kas uzlabo sniegumu.

Konkrētās sērijas piemērs bija par prāta darbību attiecībā pret apkārtējo informāciju.

Eksperimentā piedalījās puisis, meitene, un aptuveni 20 atbalstītāju pūlis. Viņi atradās basketbola laukumā un uzdevums bija aizsietām acīm iemest bumbu grozā. Abiem tika doti divi mēģinājumu cikli.

Sākumā, abiem lika novērtēt savas basketbola prasmes, spēju trāpīt bumbu grozā un pārliecību par savām spējām.

Puisis savas spējas novērtēja kā diezgan labas un jutās ļoti pārliecināts, ka spēs iemest bumbu grozā ar aizvērtām acīm.
Meitene savas spējas novērtēja kā vājas, pieredzi raksturoja ar piemēriem no bērnības sporta stundām un ainām bērnu laukumā. Viņa ļoti apšaubīja savu spēju trāpīt bumbu grozā ar aizsietam acīm.

Abiem tika dota iespēja savas spējas parādīt un puisis trāpīja 8 no 10 metieniem, meitene 1 no 10.

Un tad sākās eksperiments.
Bumbu katrs meta grozā atsevišķi un tam bija skatītāju grupa. Pirmajā ciklā metējiemm aizsēja acis un lika mest bumbu grozā.
Puisim pūlis ūjināja un sauca, ka nekas neizdosies. Viņš bumbu meta un neatkarīgi vai viņš trāpīja vai nē (to viņš neredzēja) skatītāji kliedza ka bumba nav trāpīta un dažādi norādīja, ka viņš ir neveiksminieks.

Turpretī meitenei, metot bumbu un netrāpot ne reizi, visi sauca ka viņa trāpījusi un ar pārsteiguma izteiksmi sauca, ka viņai ir talants un visādi viņu slavēja.

Otrais eksperimenta cikls bija ar atvērtām acīm, bez uzsaucieniem mest bumbu grozā. Un kas bija arī eksperimenta mērķis – abi bumbu trāpīja grozā līdzīgi, vidēji 3 no 10 metieniem trāpot! (!!)

Eksperiments parādīja, ka domas un informācija, ko prāts uztver (it īpaši daudz vai skaļi) nopietni iespaido mūsu sniegumu! Morāle – šī informācija ir jāvada un jāorganizē!

Prāts tic sabotāžai, jeb tam, ko tam saka. Un jo vairāk saka, jo vairāk tas iespaidojas un ”pavelk” līdzi visu ķermeni. Tici ka tu vari vai tici ka nevari – tev ir taisnība abos gadījumos.

Esmu atklājusi, ka bezmiega naktīs atkārtojot pie sevis ”Ak Dievs, kā man nāk miegs. Beidzot esmu gultā!” es ātri vien aizmiegu.

Šajā seminārā par prāta vadīšanu, par to ko paši sev un citiem sakām un kā tas ietekmē visus, kā neietekmēties tik ļoti ārējiem notikumiem, un protams, vairākas konkrētas tehnikas vienkāršai prāta vadībai ikdienā.

Šis ir ļoti interaktīvs un piesātināts seminārs 


SEMINĀRS: ”Kā vadīt prātu un domas” LIMBAŽOS

NORISE: Sestdiena, 13.janvāris, plkst. 15:00 – 17:30

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT vai izmantojot zemāk norādītos kontaktus

LEKTORE: Inese Prisjolkova

NORISES VIETA: LIMBAŽI, Limbažu Galvenā biblioteka, Parka iela 23.

KONTAKTI: pavasarastudija@gmail.com vai 29100714

DALĪBAS MAKSA: EUR 20,00 (t.sk. PVN) par nodarbību

Leave a Reply