Grozs

Ineses raksti

Ko iesākt ar skaudību?

Autors Inese Prisjolkova
Saka, ka mūsu tautai viena no nepatīkamām īpašībām ir skaudība. Kā domā vai tā ir? Vai varbūt tā ir pilnīgi visai cilvēcei, jo Ego ir tā radīts, ka tam jāsamērojas un jākonkurē un jāsalīdzinās un jāuztraucas, ja kaut kas ne tā.
 
Vai Tev šī īpašība piemīt? Vai izjūti tās traucējumu dzīvē?
 
Man liekas, ka man pēdējos gados ar šo visu iet labāk, bet senāk es diezgan daudz noņēmos ar sevis salīdzināšanu ar citiem, un pilnīgi droši, ja citiem bija tas, ko es savukārt kāroju, tad arī skaudība varēja pielavīties.
 
Un man ir savi triki, kā tiku ar to galā, un nu varu to iemācīt arī Tev.
 
Pirmais “globālais” paņēmiens, ir vairāk skatīties uz sevi un nodarboties ar savām lietām, nekā salīdzināties ar citiem. Šo es piekopju vēl arvien. Piemēram, es ne pārāk sekoju līdzi, ko citi dara manā darbības laukā. Līdz ar to- es visu laiku un enerģiju paturu pie sevis un to ieguldu lietās, ko pati radu, bet otrkārt – nemaz nepiedāvāju sev kļūt skaudīgai, ka citiem varbūt labāk iet. Vienmēr kāds būs jaudīgāks, vienmēr kāds būs bagātāks, vienmēr kāds būs skaistāks, vienmēr kādam ies labāk, ja skatīsimies caur Ego. Bet ja tev pašam viss notiek – ir mīļumpilna interesanta dzīve, rodas jaunas idejas tik daudz, ka nespēj tās īstenot, tad spēka arī ir tik daudz, ka uzzinot par kāda cita panākumiem vienkārši no sirds vari papriecāties. Ja pats būtu bešā, tas neizdotos. Ego neļautu.
 
Otra lieta, ko daru skaudības vietā – es paskatos Debesīs un pasaku paldies, ka man atsūtīta zīme, ka es arī to varēšu. Lielos vilcienos mums var skaust tikai tas, ko paši gribam. Gribam būt laimīgi, vai gribam sasniegt to, ko kāds izdarījis, vai iegūt to, kas kādam ir. Nu skaudības būtība jau ir, ka tas, kuram nav, apskauž to, kam ir.
 
Nu un tad vēl viens fenomens ir “suns uz siena kaudzes” jeb pašam nevajag, bet otram nenovēlēs. Varētu teikt, ka tas ir skopums, bet tikpat labi tā varētu būt iedomāta skaudība – ja nu tas otrs tagad ar šo manu siena kaudzi kļūst veiksmīgs un laimīgs.
 
Vārdu sakot šis viss, ko te aprakstīju, ir absolūts mīlestības trūkums. Ja cilvēkiem trūkst mīlestības, tad viņi ir Ego varā un ar šo visu noņemas. Tiklīdz iemācāmies sajusties mīlestības pilni, pateicīgi un laimīgi, tā spējam paskatīties uz pasauli bez skaudības vai skopuma. Jo visiem viss pietiek. Šis ir tiešām pārpilnības Visums. Te ir daudz vairāk, kā jebkad varam iztērēt. Ja tik vien mēs paskatītos apkārt uz savām lietām un “komforta zonu”, tad pilnīgi katrs varētu secināt, kā esam apauguši ar mantu un tik gribam vēl un vēl. Kā saka – skapis pilns, bet jāiet uz veikalu iepirkties, jo nav ko vilkt. Un tieši tāpat ir ar visu citu – taustāmo un netaustāmo. Mums tiešām visa ir pārpārēm, tikai jāsāk to novērtēt.
 
Gribu piedāvāt Tev vienu paņēmienu, kas var palīdzēt atbrīvoties no iepriekšminētās attieksmes. Turpmāko laiku pamēģini sevi pavērot – un ja pamani skaudību savā attieksmē, padomā, ko tieši tā Tev ziņo. Kas ir tas, kas Tev trūkst? Kas ir tas, kas Tev skauž? Kādēļ? Ko tā vietā Tu gribētu?
 
Tev radīsies skaidra bilde, ko tad savā dzīvē gribi un kādus mērķus savā dzīvē izvirzīt. Tai brīdī, kad esi tai skaudībā iekšā, vienkārši pagriez savu attieksmi sev pa labu – pasaki paldies šai situācijai, ka tā ļāva saskatīt, ko patiešām kāro.
 
Nu un savukārt, ja negribi, tad sev tā arī pasaki – ka super, ka viņiem tā ir, bet es taču to nemaz negribu. Vienkārši piefiksē, ka tas nav Tev. Un tiklīdz Tu to tiešām tā sapratīsi, Tev kļūs vieglāk un enerģija atkal atgriezīsies pie Tevis.
 
Piemēram, – ja skaties kādas ceļojumu bildes un tur ir apskaužami skaisti. Tad tieši šai brīdī padomā, vai tiešām gribi ceļot. Un ja tā – tad brīnišķīgi, re kur ir Tavs jaunais mērķis. Tik izdomā kad un kā to varēsi īstenot. Bet ja nē – tad piefiksē, kas cits ir tas, kas liek Tev sajust skaudību. Varbūt tas ir mīļums attiecībās, vai sirsnība, vai prieks. Un atkal jau piefiksē – tātad man pietrūkst mīļuma. Vai romantikas. Vai prieka. Tātad – re kur atslēga. Man vienkārši ir savā dzīvē šī joma jāsakārto.
 
Skaudība ir graujoša un Tavu enerģiju tērējoša, bet tiklīdz šo attieksmi pārvērt par radošu, tad tā ir kā skaidra bilde, kas Tev parāda priekšā Tavas vēlmes un mērķus.
 
Inese
 
Par šo vairāk runāsim seminārā ”Kā dzīvot ar centru sevī” Info un pieteikšanās ŠEIT
21.novembrī. Lektore Inese Prisjolkova

Atbildēt