Cart

Tuvākie notikumi

VEBINĀRA ”Šķirto vecāku bērni” IERAKSTS aktīvs līdz 14.novembrim

Autors: Inese Prisjolkova

Ir bērni, kuriem jāpiedzīvo vecāku aiziešana. Var gadīties kā vecāki šķiras, var gadīties, ka kāds no vecākiem nomiris, var pat gadīties, ka vecāki nav kopā no bērna piedzimšanas vai pat iepriekš.

Kā šiem bērniem palīdzēt izaugt harmoniskiem un mīļuma pilniem? Kā palīdzēt savam bērnam, ja tieši viņam tā ir?

Kā nepieļaut manipulēšanu ar bērna starpniecību pieaugušo vidū? Kā atpazīt, ja to daru pati?

Ak, ir tik ļoti daudz jautājumu šai tik nevieglā situācijā, un tikai retā ģimene un retie pāri var godīgi paši sev pateikt, ka iziet šo pieredzi harmoniski.

Tur sākas viss – gan greizsirdība, ka otram vecākam veidojas citas attiecības, gan žēlums, ka pašiem šīs attiecības izjuka. Pēc tam, kad ar to kaut kā tiek galā, tad uzmanības pieprasīšana vai kaut kāda vaktēšana – vai tik bērnu tas otrs neapbižo. Tad vēl it kā ar vienu aci visu laiku “ir jāskatās”, cik viņš un kā tērē un cik viņam ir naudas, un vai viņš pietiekami atbalsta savu šķirto attiecību bērnu. Un kur nu vēl visas audzināšanas problēmas un viedokļu nesaskaņas, kad viens bērnam ko ļauj un otrs ne.

Un bērns jau ar laiku ar saprot, ka tai situācijā ir visādi labumi – var izdevīgā brīdī izraisīt kašķi un kamēr vecāki plūksies, dabūt kādu labumu. Var manipulēt ar vecāku vainas apziņu un dēļ tā atkal iegūt kādu labumu sev. Un vispār var paziņos – “tagad es dzīvošu pie mammas” vai “ tagad es dzīvošu pie tēta”. Utt. un tjpr. To stāstu ir daudz, liekas, ka tie ir bezgalīgi. Cik cilvēku, tik situāciju.

Bet….ko lai dara, ja esi tai visā iekļuvis un nu vajag to sirds gudrību un mīlestību, lai nenodarītu pāri ne sev, ne bērnam.
Lūk par to visu šī vakara vebinārā “Šķirto vecāku bērni”.

Inese

INFO  & PIETEIKŠANĀS: ineses.vebinari@gmail.com vai pa tālruni 29431408 (Aija)

 

Leave a Reply