Grozs

Dažādi

Sarunāšanās spēle

Tik bieži gadās, ka vakars paiet un tā arī nebija laika ar savējiem mīļi parunāties. Vai kādas draugu un paziņu tikšanās vai viesības, kurās iestājas brīdis, kad it kā nav par ko parunāt. Un cik ilgs laiks vispār pagājis, kopš tā no sirds viens par otru painteresējāmies, kas mūsu mīļajam cilvēkam šai periodā svarīgs.

Kad veidojām spēli “100 jautājumi, kas meklē atbildes”, es pati pilnīgi izbrīnījos, ka man lielu daļu no šiem jautājumiem nav uzdevis neviens visa mūža garumā, ka daļu no tiem arī es pati sev neesmu pajautājusi un par atbildēm man būtu jāpadomā ilgāk. Un otrs atklājums – ka par saviem pašiem tuvākajiem cilvēkiem īsti nezinu pat pavisam vienkāršas lietas.

Kāda filma vai stāsts tevi pēdējā laikā ir uzrunājis? Vai – kāda ir Tava mīļākā grāmata?

Zinu, ka mamma skatās turku seriālus. Un viņai tie no sirds patīk. Un nesen kā izlasīja grāmatu par Pēteri Pirmo. Bet kura ir mīļākā grāmata Tomam? Un kāda pēdējo laiku filma viņam patīk? Būs jāpajautā. Ja mēs spēlētu šo spēli, visticamāk to beigtu tad, kad rīta gaismiņa aust.

Un var jau teikt, ka mums kā runātājiem tādus jautājumus nemaz nevajag? Bet es domāju, ka mums tieši ļoti interesanti būtu izvilkt kārti, un tā pavērot, kas tas ir tas, ko Debesis tieši šobrīd aktualizē un kādēļ man tieši par to šobrīd jādomā.

Starp citu – senākos laikos es šādi pa vakariem būtu sarunājusies ar eņģeļiem. Izvelku kārti un zinu, ko viņi man jautā.

Jā, man šādi 100 jautājumi pat ļoti der. Un es ceru, ka Tavā mājā un ikdienā tie arī iedzīvosies.

Spēle ir pavisam vienkārša. Kastītē ir 100 jautājumu kartītes. Vienā pusē jautājums, otrā bildīte ar meitiņu, kas skatās ūdens atspulgā. Imants Liepiņš atkal jau tik trāpīgi ir uzzīmējis. Jā tieši kā atspulgā mēs varam ieskatīties sevī šīs spēles laikā.

Dalībnieku skaits nav ierobežots. Varam spēlēt vienatnē, divatā vai kaut līdz simts cilvēkiem. Un ideja pavisam vienkārša – izvelc jautājumu un pārdomā atbildi un izstāsti to citiem. Pēc tam nākamais velk jautājumu un tieši tāpat stāsta savu stāstu par šo savu jautājumu. Un protams, drīkst uzdot papildjautājumus un, protams, drīkst papildināt šo komunikāciju kā vien jums patīk.

Svarīgākais tai visā ir sarunāšanās un kopā būšana. Un papildus tam varam ļoti daudz ko jauna un mīļa viens par otru uzzināt.

Man prieks, ka šāda spēle top.

Jau 20.novembrī tā būs veikalos. Dosim gan Jāņa Rozes grāmatnīcām, gan vairumtirdzniecībai “Latvijas Grāmata” un pilnīgi noteikti to varēs iegādāties pie mums, Pavasara Studijā.

Gaidām 🙂

Ar mīļumu, Inese

Atbildēt