ba
Tuvākie notikumi

SEMINĀRS ”Kā transformēt bailes” 13.decembrī

SEMINĀRS ”Kā transformēt bailes” 13.decembrī

Vai zini, kas ir pilnīgs pretstats mīlestībai? Domā naids? Droši vien arī, bet tas sakņojas bailēs. Tātad precīzāka atbilde būtu bailes.

Bailes mums ir visiem. Un liela daļa no tām mums tiešām izdara pakalpojumu, jo varbūt tieši tādēļ mēs neesam pārgalvīgi un uzpasējamies tur, kur nav droši. Šeit runa ir par reālām bailēm, kas varētu nodarīt kaitējumu mums pašiem vai citiem. Un šajās situācijās bailes ir ļoti laba zīme, lai apstājamies un nedarām. Te pat varētu teikt, ka bailes ir mīlestības pusē, jo tās kalpo pašsaglabāšanās instinktam.

Bet tagad es gribu parunāt par tām bailēm, kas mūsos katrā mīt un kuras nav reālas. Tās ir iedomātas par ko tādu, kas it kā varētu notikt. Nu, piemēram, ja es darīšu tā un tā, tad mani nemīlēs.

“Ja es neklausīšu un nebūšu labā meitene, tad mani nepieņems un nemīlēs”. Šāda negatīva afirmācija var radīt mūsos nevajadzīgu izpildīgumu, cenšanos un pārcenšanos pat tik tālu, ka jau vairs nedomājam par sevi, tikai cenšamies un cenšamies. Šādi mēs zaudējam mīlestību pret sevi un iekļūstam upura lomā.

“Ja es nestrādāšu pāri spēkiem, nepietiks naudas” – un jau atkal tās ir bailes, kas dzen uz priekšu un cilvēks iet un strādā nevis tādēļ, ka tiešām viņam tas patīk un citiem no tā ir labums, bet gan aiz bailēm un varbūt brīžiem jau aiz izmisuma, lai tik varētu nopelnīt iztikai. Šādi cilvēks zaudē mīlestību pret sevi, ar laiku cieņu pret sevi un arī no apkārtējo puses vairs nekādu cieņu nesaņem. Viņam kāpj uz galvas, jo viņš to ļauj dēļ bailēm, ka nebūs cita darba un ģimenei nepietiks naudas.

Dažreiz bailes saistītas ar to, ka “mani nemīlēs”. Ja teikšu, ko domāju – nemīlēs. Ja uzstādīšu savas prasības – nemīlēs. Ja pateikšu, ko gribu – nemīlēs. Un tā cilvēki bieži vien dzīvo pilnīgi nesaderīgās un pat pazemojošās attiecībās, jo baidās palikt vieni, baidās no nosodījuma, baidās no sekām, kas notiks, ja vairs nebūšu upuris.

Ak, ir tik daudz tādu piemēru, ka nemaz negribās visu mūsu sarunu veltīt, lai to visu uzskaitītu.

Un tikai jau Tu pati zini, cik ļoti Tavus dzīves notikumus un Tavu izvēli ietekmē bailes un cik mīlestība.

Ja tev interesē baiļu tēma vairāk, es ļoti mīļā formātā par tām esmu aprakstījusi grāmatā “Audzēt Mīlestību”. Tur ir vesela nodaļa veltīta baiļu transformācijai.

Es priecājos par šo laiku, kurā dzīvojam, jo tieši tagad liela sabiedrības daļa ir jau modusies un nu jau arvien vairāk mēs publiski runājam un dzirdam, ka citi runā, par to – kā savu izvēli balstīt mīlestībā. Bet iepriekš gadu simtiem un tūkstošiem cilvēces attīstība notika caur bailēm no soda. Cilvēks uztraucās, ka ja viņš nedarīs, būs sods, un tādēļ darīja. Bet tagad mēs mācāmies izvēlēties darīt tādēļ, ka mums ir prieks darīt, ka mīlat to, ko darām. Un tā ir pilnīgi jauna dzīve. Mēs paši to vēl tikai mācāmies.

Piemēram, no rīta celties nevis tādēļ, ka jāceļas, bet tādēļ, ka gribās celties. Ejam uz darbu nevis tādēļ, ka jāiet (jo savādāk būs sods), bet tādēļ, ka ir kaifīgi viss, ko tur daru un man tas ļoti patīk. Ka esmu kopā ar savu tuvāko cilvēku nevis tādēļ, ka man nav kur iet vai bail no šķiršanās, bet gan tādēļ, ka kopā ir labāk un viņu mīlu.

Un tā mēs varētu turpināt šos piemērus pārrunāt visās dzīves jomās.

Par pamatotām un nepamatotām bailēm, kā tās pārvarēt un transformēt pilnīgi citā enerģijā, runāsim 13.decembra seminārā ”Kā transformēt bailes”.

Inese


SEMINĀRS ”Kā transformēt bailes”

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT

Lektore: INESE PRISJOLKOVA

Dalības maksa: EUR 30,00 (t.sk. PVN) par nodarbību

Norises laiks: 13. decembris no plkst. 18:00-20:30

Norises vieta: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35” un lektore atvērs durvis).

Kontakti: pavasarastudija@gmail.com, 29100714

Atbildēt