3a3c6d29-02ff-4dac-98c8-48944086596e_670x0_resize
Cigun

Vitas Sanes CIGUN IEVADSEMINĀRS ”Apgūsti ZYQ Ciguna pamatus” 27.janvārī

Ciguns ir sena austrumu atveseļošanās un psiholoģiskā treniņa māksla, kas ļaujot atbrīvoties no saspringuma, stresa un par slimībām, uzlabot dzīves kvalitāti un pagarināt dzīves ilgumu, nostiprinot fizisko ķermeni un garu un dod iespēju dziļāk izprast sevi un apkārtējo pasauli.

Viens no Cigun pamatprincipiem ir darbs ar enerģiju Ci (enerģija – tulk. no ķīniešu val.) un Gun (darbs – tulk. no ķīniešu valodas) un sevis dziļaka izprašana un spēja pārvaldīt savu enerģiju, ķermeni un pratu.

Jau kopš sendienām Ciguns ir kļuvis par neatņemamu ķiniešu un citu Āzijas valsts kultūras, filozofijas un pat dzīves sastāvdaļu. Šodien ir zināmas rakstiskas liecības, kurās jau vairāk nekā pirms 5000 gadiem stāstīts par Cigun un ir veikti zinātniski pētījumi ar mērķi pierādīt Ciguna efektivitāti dažādu diagnožu un kopēja veselības stāvokļa uzlabošanai, kas nepārspējami pierada to.

Cigun pastāv vairāki novirzieni un skolas, mēs piedāvājam Jums iepazīties ar sēnu Džun Juaņ Cigun skolu.

Džun Juaņ Cigun

Džun Juaņ cigun sistēmas aizmetņi radušies pirms vairāk kā 7000 gadiem Ķīnas vidienē, gleznainā, kalnu ieskautā Šaoliņas ielejā. Vietas ģeogrāfiskais nosaukums bija Džuņ Juaņ, tādēļ sistēma tā arī nosaukta. Pēc ķīniešu hieroglifu skaidrojuma, šim terminam ir arī otrs tulkojums – zelta vidus(ceļš), kas pilnā mērā attiecināms uz skolas apmācību.

Džun Juaņ cigun pieder pie cigun augstākajiem līmeņiem un ir vienots zināšanu un apguves metožu kopums, kas ļauj normalizēt psihisko stāvokli, attīstīt radošo potenciālu un iemantot īpašas spējas. Šīs sistēmas praktizēšana veicina cilvēka fizisko un garīgo attīstību. Šajā virzienā ietilpst gandrīz visu cigun skolu elementi, tomēr tā nav pakļauta nekādiem reliģiskiem principiem vai ideoloģiskiem mērķiem. Ar Džun Juaņ Cigun var nodarboties jebkurš, jo tā ir garīgās un enerģētiskās prakses metodika, kas nav saistīta ne ar vienu reliģisko virzienu.

Sistēmas apguve un prakse neprasa veikt lielas izmaiņas vai korekcijas uzturā, ikdienas dzīvē, darba un atpūtas režīmā. Tās primārais mērķis ir cilvēka atveseļošana, un tikai pēc tam seko īpašu spēju attīstīšana. Vingrinājumus var veikt jebkurš – no bērna kājas līdz pat sirmam vecumam. Cilvēki, kuri ikdienā praktizē šo sistēmu, necieš no stresa, viņi sasniedz iekšēja līdzsvara stāvokli, kļūst veseli un apmierināti ar dzīvi.

Pirms pusotra tūkstoša gadu Šaoliņas ielejā no Indijas ieceļoja augstdzimis mūks Damo, budisma sekotājs. Sajutis šīs vietas stiprās enerģijas, piemēroto klimatu, viņš apmetās te uz dzīvi. Damo vientulībā kalnu alā pavadīja 9 gadus, praktizējot un meditējot. Viņš apvienoja un pilnveidoja indiešu filozofijas zināšanas ar budisma mācību un Džun Juaņ ciguntēmu un sissāka apmācīt daudzos sekotājus un skolniekus.

Mūsdienās šo vietu Henaņas provincē pazīst pēc pasaulslavenā Šaoliņas klostera. Apkārtējos kalnos atrodas arī citi- mazāki kalnu tempļi,  klosteri un kaujas mākslas skolas. Blakus klosterim atrodas viena no prestižākajām Ķīnas mācību iestādēm, kurā jauniešus no bērna kājas internāta režīmā apmāca ušu, tai-chi uun citās kaujas mākslās. Labākie no labākajiem skolas absolventiem tiek uzņemti par mūkiem Šaoliņas klosterī, savukārt nākošajiem labākajiem ir iespēja strādāt Ķīnas valdības apsardzē.

Džuņ Juaņ cigun skolas apmācības ietvaros Šaoliņā katru gadu tiešā meistara Sjū Mintana vadībā tiek rīkoti intensīvie starptautiskie retrīti.

Avots: www.ciguns.lv

Aicinām uz Vitas Sanes semināru SEMINĀRS ”Ievads: Apgūsti ZYQ Ciguna pamatus” pie VITAS SANES 27.janvārī un praktiskajām CIGUN nodarbībām katru pirmdienu.


SEMINĀRS Ievads: Apgūsti  ZYQ Ciguna pamatus

NODARBĪBAS VADA: Vita Sane

NORISES VIETA: Pavasara studija, Rīgā, Pērnavas ielā 19-315, 3.stāvs (pie durvīm jānospiež “35”)

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT

DALĪBAS MAKSA: EUR 35,00 (t.sk. PVN) par nodarbību

NORISES LAIKS: Sestdiena, 27.janvaris, plkst. 12:00 – 15:00


”CIGUN” vingrošanas nodarbības norisinās pirmdienās, plkst. 18:00

NODARBĪBAS VADA: Vita Sane

NORISES VIETA: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35”)

PIETEIKŠANĀS: pavasarastudija@gmail.com vai 29100714

DALĪBAS MAKSA: EUR 15,00 (t.sk. PVN) par nodarbību

NORISES LAIKS: plkst. 18:00 – 20:00

Uzzini vairāk ŠEIT

Atbildēt