Grozs

Ineses raksti

Pašapziņa.

Gribu ar Tevi pārrunāt par apzinātu izvēli – kas Tavu pašapziņu un vērtību pašas acīs vairo un kas grauj. Un tici, ka jebkurai no mums ir jomas un lietas, kas tik labi nevedas un tieši tādēļ sasvārstāmies un sašūpojamies savā stabilitātē Atceros man agrāk bija neveiksmju jomas, kurās vienkārši uzreiz varēju savu pašapziņu pazaudēt.

Bet kaut kad pirms vairākiem gadiem es iemācījos kā to līdzsvarot un tagad vairs īpaši neatļaujos iztukšoties.
Daru tā – es vairāk izvēlos ar savām domām un uzmanību “uzturēties” tajās dzīves sfērās, kurās man viss izdodas un sanāk. Un dēļ tā, ka šo jomu notikumi manu pašapziņu un spēku vairo, tad, protams, ka enerģētiski augu. Un tad, kad jūtos stipra, tad pa bišķiņam sakārtoju un pakārtoju kaut ko arī tai sferā, kas ir mans diskomforts.

Vārdu sakot – komfortā mēs augam savā pašapziņā un kad jūtamies gana spēcīgi, tad mums jādodas apgūt diskomfortablā zona, kuru lēnām jāpārveido par komfortu.

Visvieglāk to laikam būs izstāstīt ar kādiem piemēriem no darba jomas. Nu piemēram, priekš manis jau kādu laiku diezgan komfortabli ir rakstīt grāmatas, vadīt seminārus un nometnes. Bet neko nezināju kā, piemēram, taisīt spēles. Lūk un pirmais mēģinājums man jau ir izdevies. Es sasmēlos spēkus tai savā komfortablajā jomā, kurā plus mīnus viss man skaidrs, un tad kaut ko izdaru tai nekomfortablajā, kur viss vēl jauns.

Un skaties, lai tā diskomforta zona proporcionāli ir maza, lai tā neatņem Tev visu spēku.

Piemēram, ja es tagad uzsāktu kādu jaunu dzīves periodu vai jaunu jomu, tad man tam būtu jāatdod visi spēki. Un tā man, protams, ir bijis. Bet tad, kad jau ir izveidots stabils pamats pašapziņai un labai enerģētikai, tad es vairs pilnīgā diskomfortā nemaz neeju. Es uzturos komfortā un tik laiku pa laikam padaru ko savā labā tajās jomās, kas nav tik sakārtotas.

Nu izdomāsim kādu sadzīvisku attiecību piemēru. Piemēram, kādam cilvēkam ir brīnišķīgas attiecības savā ģimenē un ar vecākiem, bet nu galīgi neveidojas attiecības ar vīra vai sievas vecākiem. Tad pēc šīs formulas sanāk tā – ka 80-90 % esi ar tiem, ar kuriem Tev vairojas spēks, un tikai 10 vai 20 procentu ar tiem, ar kuriem ir jāsaņemas, jāsagatavojas un visu laiku jāpiedomā.

Tad Tu neiztērēsies. Tad Tu varēsi. Tad tie cilvēki un tā joma Tevi neiztukšos..

Un vienmēr atceries, pirms ej iekšā diskomfortā, vienmēr noskaņojies un iekšēju mīlestību un mieru, uz to, ka esi spēcīga un liela, ka šī ir Tava pieredze un Tu to visu atrisināsi un sakārtosi.

Inese

Atbildēt