MW-BO560_fear1_MG_20131105074052
Dzīves praktiķu skola

Sestdien, 10.februārī, VITAS SANES Seminārs ”Dzīves ekoloģija: Stāsts par bailēm. Vai bailes ir mūsu draugs vai drauds?”

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT

Mūsu jaunajā Dzīves praktiķu skolas semināru ciklā “Dzīves ekoloģija” mēs apvienojam pēdējos zinātniski pierādītos atklājumus un zināšanas par cilvēka dabu, viņa veselību, resursiem, labsajūtu un kopējo dzīves kvalitāti. Tajā gūsim daudz praktiskas metodes, kā panākt sev vislabākos rezultātus.

Cilvēks ir stāvoklis. Un atkarībā no tā, cik labi viņš jūtas un kā viņš dzīvo savu dzīvi, ir atkarīgs kopējais šīs dzīves rezultāts un tas, vai šis cilvēks būs ar to apmierināts.

Šīs sestdienas, 10.februāra, semināra ietvaros mēs runāsim par ļoti aktuālu tematu, kā dzīvot bez bailēm un ka šo savu stāvokli pareizi iztulkot un uztvert. Mēs ieskatīsimies cilvēka dabā un pārrunāsim mehānismu, kādēļ un priekš kam mūsu dzīvē rodas bailes un kam tas varbūt nepieciešams. Kā esat jau dzirdējuši no manis, dabā nav nekā lieka, tādēļ arī pret bailēm ir jāizturas līdzīgi un tad tās palīdz dzīvot un pārvaldīt savu dzīvi!

Mēs praktizēsim un izmantosim metodes, kas ļaus saprast sevi labāk šajā aspektā un iemācīties dzīvot izmantojot savas bailes kā kurināmo siltumam, vienkārši, kā papildus enerģiju, kura virza mums uz priekšu.

Jūsu Vita


10.02.2018 plkst. 12.00-15.00 (3 stundas 35 EUR)

SEMINĀRS  & PRAKSE: “Dzīves ekoloģija: Stāsts par bailēm. Vai bailes ir mūsu draugs vai drauds?” 

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT

NODARBĪBAS VADA: Transformācijas numeroloģe Vita Sane

NORISES VIETA: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35”)

KONTAKTI: pavasarastudija@gmail.com vai 29100714

DALĪBAS MAKSA: EUR 35,00 (t.sk. PVN) par nodarbību


Nākamais seminārs šajā kursā:

10. martā 2018, plkst. 12.00-15.00 (3 stundas 35 EUR)

SEMINĀRS  & PRAKSE: “Dzīves ekoloģija: Veselīgs uzturs. Pārsteidzoša patiesība par mūsu ierasto pārtiku un uzturu, un kā tas var ietekmēt mūsu dzīves kvalitāti un mērķu sasniegšanu. Stāsts par pēdējiem atklājumiem funkcionālā uztura veidošanā.”

Atbildēt