NOMETNE

Nometne SEV – 2.diena

Solīju izstāstīt mūsu šīgada nometnes otrās dienas programmu, un te nu tas ir. Es ilgi domāju, kas ir tie pagrieziena punkti manā personības izaugsmē, par kuriem varu teikt – wow, lūk, no tā iedalās mans laiks pirms un pēc. Un izrādās, ka tādu ir vairāki. Viens no tiem ir pirms un pēc laimes terapijas, pirms un pēc izpratnes par čakru enerģijas līdzsvarošanu. Par to esmu aprakstījusi savās grāmatās un par šo ir bijušas mūsu iepriekšējās nometnes, ieskaitot pēdējo, kas bija “kā iemīlēt sevi”, tātad par ceturto čakru un stabilu lielu energolauku.

Bet šai reizē es gribu Tevi iepazīstināt ar ko tādu, kas manu dzīvi ir atvieglojis tieši sevis izzināšanas un uztveres ziņā un attieksmē pret citiem cilvēkiem. Šoreiz gribu Tev izstāstīt par socioniku.

Ar Eviju Čeprovu un socioniku iepazinos pavisam nejauši. Mana kolēģe Eviju bija uzaicinājusi pie mums vadīt vebinārus, un es kā studijas vadītāja nolēmu vienkārši paklausīties, kas tad pie mums vebināros notiek. Un liels bija mans pārsteigums, cik aizraujoši un interesanti šī tēma izvērtās.

No sākuma – vienkārši, lai izprastu sevi.

Ideja tāda, ka sākumā nosakām, kāda ir mūsu dzīves uztvere. Vai esam introverti, vai ekstraverti. Vai racionāli, vai iracionāli. Vai ētiski, vai loģiski. Vai sensori, vai intuīti.

Šoreiz nesākšu aprakstīt un izskaidrot katru no šiem terminiem, bet interesantākais tas, ka, atpazīstot katrā šai pārī vienu sev atbilstošo, veidojas četri parametri, kas raksturīgi mūsu uztveres tipam. Piemēram, es esmu ekstraverta – ļoti atvērta, atklāta, sabiedriska. Es vienkārši tāda esmu. Man būtu grūti būt savādākai. Introvertākai. Un pat ja man patiešām ir daudz laika jābūt mājās, lai restartētos, un daudz laika jābūt vienai, lai atjaunotos, tik un tā mans uztveres tips ir ekstravertais.

Tieši tāpat kā – esmu racionāla. Man jebkuras iracionālas darbības rada lielāku vai mazāku stresu. Ir patīkami to apzināties un katrai šādai situācijai iepriekš sagatavoties.

Un liels bija mans pārsteigums, ka šī mūsu attieksme pret dzīvi ar gadiem nemainās. Nu, nevar pēkšņi no ekstraverta kļūt introverts vai no iracionāla racionāls.

Tas ir kas līdzīgs – ja esi piedzimis kā kreilis, tu nevari kļūt par labroci. Tu vari iemācīties darīt ar labo roku, bet savā būtībā esi kreilis. Un ja vien tev dod vaļu, ar kreiso ir ērtāk un labāk. Atceros, kā mans tētis ēda un rakstīja ar labo, bet zāģēja, skaldīja malku vai jebko citu darīja ar kreiso roku.

Lūk, un šī uztvere, par kuru runā socionika, ir kaut kas tik pat ļoti iedzimts.

Interesanti, ka šie četri augstāk minētie rādītāji izveido to mūsu uztveres tipu. Bet tieši tāpat kā mums ir savs tips, tāpat arī citiem tāds ir. Un tad nu veidojas ne tikai izpratne par sevi, par savām vājajām un stiprajām pusēm, bet arī par citu cilvēku spēju un nespēju kaut ko izdarīt.

Šis priekš manis bija liels pagrieziena punkts manā izpratnē un attiecībās. Es pēkšņi sapratu, ka tas otrs nevis vienkārši ir “kaitinošs nesapraša” vai “ietiepīgs cietpauris”, bet viņa uztverē un vērtību sistēmā pasaule rādās no citas puses, un viņam svarīgs ir kaut kas tāds, kas man nav, un attiecīgi tas, kas man ir vislielākā vērtība, viņam ne.

Pirmkārt – es pēkšņi ļoti sapratu sevi. Kādēļ man kaut kas padodas un kaut kas absolūti ne.  Un, izrādās, velti ir sevi mocīt un veidot par pilnību. Daudz vērtīgāk ir saprast savu spēku un doties tai virzienā, kurā tas ir vajadzīgs.

Nu, salīdzinājumam – kādēļ gan ļoti smalkai meitenītei vajadzētu trenēt muskuļus, lai kļūtu par svarcēlāju, bet kādai citai, kurai ir ražīgs augums, mocīt sevi ar diētām, lai būtu balerīna.

Otrkārt – es pēkšņi spēju izskaidrot gandrīz vai visas no savām dzīves attiecībām, kādēļ ar kādu man ir super saderība un gribās būt kopā un “iet izlūkos”, bet ar kādu citu pilnīgi bez iemesla labāk turēties pa gabalu.

Lūk, es varētu par socionikas ieguvumiem savā dzīvē runāt vēl un vēl, bet – tā vietā, ka esmu gatava vienmēr atstāstīt savu pieredzi, daudz labāk būs piedāvāt Tev to iepazīt un apgūt pašai. Un tieši tādēļ esmu uzaicinājusi Eviju Čeprovu pie mums uz nometnes otro dienu, lai katram dalībniekam būtu iespēja uzzināt savu tipu, notipot savus mīļos un izprast attiecības, kuras vai nu iedvesmo, vai, tieši otrādi, traucē ikdienā sadzīvot.

Es teiktu, ka mīlēt sevi un citus, caur šo izpratni kļūst daudz vieglāk.

Par citām aktivitātēm nometnē stāstīšu atkal nākamajā rakstā.

Vien piebildīšu, ka mūsu brīnišķīgā trīs dienu nometne notiks 1., 2. un 3. jūnijā viesu namā Līcīši, un pieteikšanās nometnei jau ir sākusies.

Ar mīļumu, Inese


Ja vēlies PIETEIKTIES nometnei, lūdzu, nosūti e-pastu uz adresi pavasarastudijasnometne@gmail.com vai zvani pa tālruņiem 28361100, 29100714.

 

Atbildēt