NOMETNE

Nometne un socionika

Šoreiz Tev gribu izstāstīt par savu mīlestību uz socioniku. Es galīgi neesmu socionikas profesionāle vai pasniedzēja, vai guru, bet jau tik daudz, cik par socioniku zinu – tas man reāli atvieglo dzīvi un ļauj to labāk izprast.

Jau vairākkārt esmu stāstījusi, ka esmu diezgan jūtīga. Un dažreiz pārjūtīga. Tas man ļoti noder it visā, ko daru Pavasara studijā, un tas man ļoti noder jaukās un mīļās attiecībās, bet… tas man pilnīgi neder tad, kad blakus ir kāds skarbāks vai asāks cilvēks.

Agrāk es to saistīju ar astroloģiju un to, ka esmu vēža zvaigznājā dzimusi. Pārējie manā vecāku ģimenē bija strēlnieki, skorpions, lauva – nu, vārdu sakot “komentāri lieki”. Un man vienmēr likās, ka jābūt īpašām iemaņām, lai es ar savu jūtīgo dabu vispār spētu tai visā izdzīvot.

Bet vēl vairāk man atvērās acis, kad uzzināju par socioniku.
Socionika ir zinātne jeb zināšanu kopums par cilvēku tipiem. Mēs no dabas katrs esam dzimuši ar kādu īpašu savu domāšanas vai uztveres tipu. Piemēram, esam vai nu racionāli, vai iracionāli. Vai nu ekstraverti, vai intraverti. Tas dzīves laikā nemainās. Mēs varam būt mierīgāki vai spilgtāki sava tipa pārstāvji, bet nebūs tā, ka lielāko dzīves daļu esam ekstravertais tips un pēkšņi dzīves vidū maināmies uz intraverto. Tā nebūs. Mūsu smadzeņu konstrukcija to nepieļaus 

Nu, un lūk – kad zinām, kādi ir tie raksturlielumi, un tos savus parametrus saliekam kopā, tad iegūstam vienu no 16 sociotipiem. Piemēram, es esmu Igo. Ekstraverta, ētiska, racionāla un sensora. Ar jauneklīgu, vieglu attieksmi pret dzīvi, pozitīva, sievišķīga un gaiša.

Un nu sākas tās manas atklāsmes.

Redz, ja tu pats cilvēks esi gaišs un pozitīvs ar attieksmi “davaitje žitj družno”, tad tev kaut kā ir ļoti grūti, kad kāds ar savu varas izpausmi grib šerpi un asi. Tādos gadījumos sākumā gribas apraudāties, pēc tam “viņam sadot”, bet nu… katrā ziņā nekāda mierpilnā mierīgā attieksme nesanāk.

Kamēr neko nezināju par socioniku, domāju, ka cilvēki vienkārši neprot uzvesties. Bet tagad izrādās, ka viņi neprot uzvesties saskaņā ar manu domāšanu. Izrādās, viņiem ir pilnīgi citas vērtības. Pilnīgi cits, kas dzīvē svarīgs. Pilnīgi cita dzīves uztvere.

Un piedevām – tas nav ne labāk, ne sliktāk. Vienkārši domāšana pilnīgi citādāka.

Kopš to zinu, ir kļuvis tik viegli. Es vienkārši atpazīstu, kas cilvēks ir par sociotipu un …. rēķinos, ka viņš darīs TĀ. Ka esam dažādi un viņa domāšana un attieksme ir TĀDA.

No vienas puses taču visi saprotam, ka esam dažādi, ka jāmācās pieņemt utt. Bet – tad, kad šis cilvēks ir tava mamma, vīrs vai bērns, tu pēkšņi vairs tik viegli tam pieiet nevari. It sevišķi, ja tik tuviem cilvēkiem vērtības vai saderība/nesaderība ir ļoti izteikta.
Socionika šo visu izskaidro.

Šī gada Pavasara studijas nometnē 1., 2. un 3.jūnijā viena diena būs veltīta tieši šai tēmai. Mēs par visu runāsim mīļi, iejūtīgi un saprotami. Un tai pat laikā uzzināsim, ka esam ļoti dažādi un brīžiem ļoti nesaderīgi.

Katram dalībniekam būs iespēja uzzināt savu tipu, būs iespēja iemācīties notipot savus mīļos un tuvos vai jebkuru citu cilvēku. Dienas otrajā pusē runāsim par attiecībām, par saderību, par nesaderību un ko ar to visu darīt.

Es teiktu, ka šis viss ir ļoti interesanti. Un pats galvenais – tas ļoti palīdz dzīvot LAIMĪGI.

Šogad būs tikai viena Pavasara studijas nometne. Ja vēlies uzzināt par nometni vairāk, programmu un pārējo dienu aprakstus skati ŠEIT: http://pavasarastudija.lv/kategorija/nometne-sev-2018/

Lai pieteiktos nometnei, sūti e-pastu uz adresi pavasarastudijasnometne@gmail.com vai zvani pa tālruņiem 28361100, 29100714

Tiekamies un braucam jau pavisam drīz.

Ar mīļumu, Inese

Atbildēt