Screen Shot 2018-08-29 at 21.05.07
Mūsu gadsimta bērni

SEMINĀRS “Mūsu gadsimta bērni” 18/09

Vai esi pamanījusi, ka bērni tagad dzimst citādāki? Vai esi pamanījusi, ka iepriekšējās audzināšanas metodes nestrādā?

Kas tas ir? Un ko darīt?
 
Lai izprastu, kas notiek, sāku domāt, kas šis ir pa laiku, kurā dzīvojam. Un pēkšņi tā bilde kļuva ļoti skaidra. Mēs mācāmies pāriet no dzīves caur bailēm un soda uz dzīvi caur mīlestību.
 
Visi iepriekšējie gadsimti cilvēces attīstībā un katra konkrētā cilvēka attīstībā ir pagājuši ar disciplīnu, ar baidīšanu, ar kaunināšanu, ar “stingru roku”, ar stingriem rāmjiem” – jo, lūk, ja tā nebūs, tad cilvēks izlaidīsies, tad neko nedarīs vai darīs ačgārni. Savukārt šobrīd nu jau kādu laiku mēs mācāmies, kā izdarīt izvēli ar mīlestību.
 
Vārdu sakot – celties no rīta un iet uz darbu nevis tādēļ, ka bail, ka nebūs naudas un nebūs ko ēst, bet gan tādēļ, ka ir tik brīnišķīgi darīt labu, ka ir tik kaifīgi nodarboties ar to, ko daru, ka man pašai ir par to prieks un vienkārši gribas to darīt. Tātad motivācija ir nevis pletne, bet gan paša griba, interese un mīlestība pret dzīvi.
 
Ka neizvēlos graujoši rīkoties nevis tādēļ, ka man bail no soda, bet gan tādēļ, ka man un visiem no tā ir labāk.
 
Šobrīd jau ļoti daudz ir tādu cilvēku, kas individuāli dzīvo caur mīlestību vai mācās to darīt. Individuāli jā. Bet ja runājam par sistēmām – izglītības sistēmu, valsts pārvaldības sistēmu utt., tad tur ar to mīlestību vēl švaki. Tur viss vēl arvien notiek pa vecam.
 
Un tad nu mēs te kaut kā mēģinām sadzīvot. Un mums pieaugušajiem jau vēl nekas – mēs tik to pāreju paši tagad mēģinām izdarīt. BET – bērni, kas tagad dzimst, viņiem ir pilnīgi cita domāšana, viņiem ir cita enerģētika, viņi ir nākuši darīt ko citu. Mainīt cilvēku un cilvēces domāšanu un nojaukt rāmjus un robežas vispirms jau mūsu prātos un vērtību sistēmās. Viņiem ir pilnīgi citi dzīves uzdevumi. Viņiem disciplīna, hierarhija, stingrā audzināšana, disciplinēšana – tas viss viņos izraisa neizpratni sākumā un protestu vēlākos laikos.
 
Un tāpēc liekas, ka ir traki. Tādēļ nevaram saprast, kādēļ ir tik daudz hiperaktīvu, dauzonīgu vai arī sevī ierāvušos bērnu.
 
Ko darīt? Kā viņus saprast? Kā viņus nesabojāt, pirms viņi paspēj izaugt?
 
Lūk, par to, kā tad audzināt bērnus caur mīlestību, nevis caur bailēm, mēs runāsim nodarbībā “Mūsu gadsimta bērni”.

Ar mīļumu, Inese


SEMINĀRS “Mūsu gadsimta bērni”
 
Lektore: INESE PRISJOLKOVA
 
Dalības maksa: EUR 30,00 (t.sk. PVN) 
 
Norises laiks: 18.septembrī no plkst. 18:00-20:30
 
Norises vieta: Pavasara studija Rīgā, Antonijas ielā 4-1 (pirmais stāvs pa labi)
 
Jautājumu gadījumā: pavasarastudija@gmail.com vai pa tālruni 29100714
Pieteikuma forma
*
*
*

Atbildēt