Picture3
Dzīves praktiķu skola

VITAS SANES seminārs “12 maģiskas naktis jeb Jaungada programmas sastādīšana” 08/12

”12 maģiskas naktis gada nogalē jeb Jaungada programmas sastādīšana, lai nākamgad piepildītos mūsu sapņi un ieceres”

Katru gadu, jaungada naktī, elpu aizturējuši mēs skaitām no 10 līdz 1, un novēlam sev būt laimīgiem, veseliem un sagaidām, ka jaunais gads piepildīs mūsu ieceres. Turpmāk gada laikā šīs vēlmes un novēlējumi bieži vien aizmirstas un dzīve rit tā, kā rit. Vai šajā ierastajā kartībā ir iespējams kaut ko mainīt un vai tiešam mēs visi piedalāmies tādā kā loterijā par labākām vietām Dzīves vilcienā, jeb tomēr ne?

Vai zināt, ka Ziemassvētku tradīcija ir atnākusi vēlāk par mūsu seno tradīciju svinēt 12 maģiskās naktis, jeb „Joļ” (dažādās Skandināvijas un ģermāņu tautu valodās Joel vai Yuil) svētkus? Mūsu senči zināja, cik milzīga nozīme ir šīm 12 dienām un kā tās nodzīvot, lai mūsu dzīve ar katru gadu uzlabotos un atnestu ne tikai iecerēto, bet arī vajadzīgo. Jūtaties ieintriģēti? Es personīgi biju ļoti ieintriģēta uzzinot, ka tas patiešām piepildās un nolēmu pamēģināt veikt rituālu, kas pēc būtības ir zinātniski pamatota metode, kas palīdz sevi pareizi noskaņot uz veiksmīgu dzīvi noteiktā laikā periodā. Mūsu senči to izmantoja vairākus gadu simtus, piesaistot sev labklājību un paredzamu dzīvi… Līdz mums ir nonākusi tikai daļa šo svētku simbolikas un to laiku mēs tagad saucam par Ziemassvētkiem, bet esam piemirsuši šo svētku īsto nozīmi, un tāpēc piedāvāju īsu ieskatu šajā tematā.

Maģiskie „Joļ” svētki un jaungada sagaidīšana

Ziemas saulgrieži „Joļ” tiek svinēti no 20. decembra līdz 2. janvārim (mūsdienu kalendāra datumos) un no visiem gada svētkiem tieši “Jol” piemita visspēcīgākā spēja mainītu dzīvi uz labāku pusi. Šis periods ilgst 12 naktis un tas ir kā plaisa starp diviem gadiem, svēts periods, kurā laikā aiziet vecais un dzimst kaut kas jauns. Tieši šī iemesla dēļ šo laiku sauca arī par Lielās mātes dzemdībām un tautu rituāli bija veltīti divām dievietēm „Frigai” – debesu, laulības, auglības, mīlestības un pavarda dievietei un “Disir” – sievietei, kura sargā un rūpējas par konkrētas Zemes, tautas, cilvēka labklājību un veselību.

Kā jau ierasts mūsu Dzīves Praktiķu skolā, mēs 3 stundu laikā īsi pārrunāsim visu, kas atteicas gan uz seno tradīciju, gan uz pēdējiem zinātniskajiem atklājumiem šajā jomā un kārtīgi papraktizēsim jaungada prakses, lai jaunais gads atnestu visu mums vajadzīgo un Lielie Dzīves procesi nenāktu mums kā pārsteigums, bet gan kā patīkams piedzīvojums.

Dalības maksa pasākumā 40 EUR

Pieteikuma forma
*
*
*
*

Atbildēt