Cart

NOMETNE

Nometnes “Pilnmēness pirts rituāls”

Autors: SANTA LĪVZINIECE

Mūsu pirtniece Vineta ir patiešām īpašs cilvēks. Viņu iepazinām pirms vairākiem gadiem, kad meklējām “savu pirtnieku” nometnēm. Mūsu meitenes arī ir īpašas, tāpēc bija skaidrs, ka šāds tāds vienkāršs slotiņu vicinātājs mums noteikti neder 🙂 Tā atradām Vinetu un ik reiz, kad nolemjam nometnes programmā iekļaut arī pirts vakaru, doma meklēt kādu citu pirts lietu zinātāju pat neienāk prātā.

Lai cik būtu pērties gribētāju, Vineta katru burtiski apmīļo un apčubina… Vienmēr ir parūpējusies par skrubīšiem, tējiņām, svecēm un pat īpašu mūziku noskaņai. Pērtuvē viņa vienmēr zina, kurā brīdī noskaitīt kādus buramvārdus vai tautas dziesmu; ja pie pirts ir dīķis, katra, kura to vēlas, tiek uz Vinetas rokām izpeldināta…

Plānojot nometnes programmu, sazinājos ar Vinetu un lūk, ko viņa raksta:

“Paskatījos kalendārā, mums ļoti labi – tieši sestdienas vakarā – kad paredzēta pirtiņa, iekrīt pilnmēness, kas ir īpaši piemērots un labvēlīgs sieviešu pirts rituāliem!”

Sacīts – darīts! Būs mums nometnē savs Pilnmēness pirts rituāls sievietes skaistumam un veselībai!

Lūk, Vinetas sagatavots neliels ieskats pirts vakara norisēs:

 

Pirtī eimu, pirtī teku,

Pirtī balta mazgājos,

Pirtī mana Dvēselīte,

Ar Dieviņu runājās.

„Ķermenis  ir Dieva Es Templis, tas esat  jūs. Rūpējieties par savu  templi. Mīliet to, godājiet, lolojiet un tas mīlēs jūs un jums atbildēs”.

Šajā pirts rituālā ar pateicību samīļosim savu fizisko ķermeni, ļausimies dabas stihiju klātbūtnei – pilnmēnesim, siltumam, ūdenim, pirts aromātiem, augu iedarbībai,  lai sajustu savu ķermeni veselīgu un  harmonisku, tādu kāds tas ir un vēlas būt.

Rituāla norise:

 • Īss iepazīšanās aplis, tējas dzeršana, neliels ievads un dalībnieču aptauja par veselības stāvokli un skaidrojums, kādos gadījumos pirti nevajadzētu apmeklēt.
 • Ievads latviskās pirts rituālos, fiziskie un garīgie aspekti (nebūs lekcija stundas garumā :))
 • Īss ieskats pirts skrubīša pagatavošanā (fiziski jaukt katrai savu diez vai būs laiks, tā tad jau ir atsevišķa nodarbība), neliels ieskats par augiem, ko izmantot skrubīšos un pirts slotām, kāda kurai enerģija un uzdevums pirtī.
 • Sadalāmies grupās un uz maiņām sākam sildīšanos un skrubēšanos, ar pateicību samīļojam savu ķermeni. Vienai no dalībniecēm (izlozējam, vai tā, kura visvairāk vēlās) pirts skurbīti veikšu un pārējām meitenēm parādīšu es. Pēc skrubīša skalojamies, dzesējamies un nedaudz atpūšamies.
 • Kā nākamais seko pēriens. No sākuma es nedaudz parādu pērienu, izvēloties kādu no dāmā par “pirts modeli”, tad mācu un rādu pašiepērienu, ko veicam visas kopā. Pēc pēriena – dzesēšanās, tējas dzeršana, mierīgas sarunas, atbildes uz jautājumiem.

Īsumā par manu pirts pieredzi:

Mani sauc Vineta, pirts ir mana sirdslieta jau vairāku gadu garumā. Esmu sertificēta pirtniece, daļu apgūto zināšanu un prasmju esmu apguvusi „ Lielzemeņu” pirts skolā, kā arī papildus pie dažādiem pirts meistariem, augu sievām un dažādiem viediem cilvēkiem. Esmu apguvusi  Holistisko masāžu  pie lieliskas Lietuvas masāžas skolas pasniedzējas Rutas Stratauskienes. Zināšanas par un ap pirti turpinu apgūt joprojām, bet kopumā, citējot vecu krievu filmu par Pelnrušķīti, varu teikt: „ Es neesmu burvis, es tikai mācos” 🙂

_____________________________________________________________

Pieteikšanās, reģistrācijas un nometnes dalības maksas samaksas kārtība:

 • Ja vēlies pieteikties nometnei, lūdzu nosūti e-pastu uz adresi pavasarastudijasnometne@gmail.com vai zvani pa tālruni 28361100 (Santa).
 • Atbildes e-pastā saņemsi „Dalībnieces pieteikuma anketu”.
 • Anketā lūdzu norādi, kāda tipa guļvietu (tātad – arī dalības maksas apmēru) izvēlies.
 • Anketā ir aile „Īpašas piezīmes”. Ja vēlies dzīvot kopā vienā istabiņā ar kādu konkrētu cilvēku, lūdzu norādi šī cilvēka vārdu šajā ailē. Šajā ailē lūgums sniegt arī jebkuru citu informāciju, kuru tavuprāt organizatoriem būtu svarīgi zināt.
 • Pēc anketas nosūtīšanas saņemsi rezervācijas rēķinu 50% apmērā no izvēlētās dalības maksas. Šis rēķins jāapmaksā 2 nedēļu laikā no saņemšanas datuma.
 • Pēc rezervācijas rēķina apmaksas saņemsi gala rēķinu, kura samaksas termiņš savukārt ir 2019. gada 6. maijs.
 • Ja tomēr nevarēsi ierasties nometnē un par neierašanos informēsi organizatorus līdz 2019. gada 1. maijam, tad iemaksāto summu varēsi izmantot Ineses vadīto semināru apmeklēšanai Pavasara studijā vai grāmatu un disku iegādei līdz 2019. gada 30. decembrim.
 • Informējot par neierašanos pēc 2019. gada 1. maija, iemaksātā summa nav atgūstama. Dalībniece drīkst apmaksāto vietu pārdot vai uzdāvināt citai!

Leave a Reply