Grozs

Kā vadīt prātu un domas

Tas IR jāiemācās!

Mīļie, un ziniet, kas mums traucē iekāpt nākamā līmenī jebkurā jomā? Tas ir prāts.

Tas nav naudas trūkums vai veselības trūkums, attiecību problēmas vai kādi citi apstākļi.

Tas ir prāts.

Jo… jebkuros apstākļos Tu ar savu Brīvu gribu vari izlemt mainīties pati un mainīt apstākļus. Bet priekš tā ir svarīgi, lai prāts klausa.
Lai tas nesāk meklēt pretargumentus, atrunas un “tēlot beigtu vai mirstošu gulbi”. Manējais tā uzvedas. Nu, piemēram, kad iepriekš mēģināju ar sevi sarunāt, ka vajadzētu vingrot, mans prāts spēja sašūmēties tā, ka man slikti palika tikai iedomājoties par vingrošanu.

Bet labā ziņa, ka es tam neļauju atvēzēties.
Es uzreiz pamanu, ka šis grib taisīt pretargumentus, un aizvadu viņu citā gultnē. Pozitīvā. Veiksmes. Laimīgu sajūtu. Kaifīgas jušanās utt. … domās.

Ja iemācies uzskaņoties un uzstellēties, nomierināt prātu, tikt pie miera un laimes, tad tiec galā jebkurā situācijā.
Piemēram – kā jūties, ja publiski jāuzstājas? Va esi neierastā situācijā, ka jāuzfilmē kāds video vai jānovada kāda prezentācija.

Man tikko tā bija televīzijā. Raidījumā, kurā izvelc no trauka jautājumus un ZIP režīmā atbildi. Ņem nākamo un ar trīs teikumiem atbildi. Nākamo – atbildi. Nākamo – atbildi.
Un ja jūs zinātu, kā šo izbaudīju. Tikai tādēļ, ka pratu uzskaņoties, cik viss šis ir kaifīgi. Cik jauki, ka paciemojos televīzijā. Cik feini, ka satiku tik brīnišķīgas meitenes. Cik lieliski ka sapucējos.

Paldies, Zanei Zundei-Komkovai par grimēšanu un manas blūzes glābšanu.
(Vai varat iedomāties, ka esmu jau tērpā un braucu uz pucēšanos. Atpakaļ uz mājām vairs nepaspēju, un tieši pie Zanes saprotu, ka man šķērseniski pāri bēšai vienkrāsainai blūzei ir melnas švīkas no mašīnas drošības jostas. Nu… vai nu brauc netīrs un filmējies, vai mazgā blūzi, vai… ko darīt? Un Zane pēkšņi saka – uzvelc mguru uz priekšu 😀 Es tā izdarīju un tā nu tas ir uzfilmēts. Padies, pa fikso problēmas risinājumu. Ekselenti).

Mīļie, viss šis ir stāsts par to, ka pirmdienas vakarā tiekamies uz vienas reizes nodarbību (kas pēc tam paliks ierakstā līdz pat 31.augustam) “KĀ VADĪT DOMAS UN PRĀTU”.

Šī ir viena no pamatprasmēm, lai mēs kļūtu par saimniekiem savā dzīvē. Lai mēs prastu pār sevi valdīt un ar sevi sarunāt.
Mīļie, arī emocijas ir no domām, arī liela daļa sajūtas. Domas un prāts ir mega svarīgs instruments, kuru jātur perfektā kārtībā līdz pat mūža galam.

Starp citu – ko Tu šobrīd dari, lai Tev trenētos un strādātu smadzenes. Lai smadzenēm ir grūti. Smadzenēm tāpat kā muskulim vajag grūtības, lai tās/tas uzturētu sevi formā.
Tādēļ visu laiku ir kaut ko jāmācās, kaut ko (sarežģītu) jādomā.

Piemēram, šobrīd veicu rokraksta korekciju un katru dienu rakstu Iritas Rozentāles dotos burtiņus. Ak, cik labi smadzenes strādā, lai to izdarītu. Līdz automātiskai darīšanai vēl tālu. Pagaidām neironi brien pa aizaugušām takām un veido jaunus ceļus.

Mīļie, ar sevi jādarbojas ir katru dienu. Pirmdien iedošu virkni paņēmienus kā palīdzēt savam prātam būt Tavam draugam, lai kopā sasniedziet to, ko Tu vēlies.

Pieteikšanās ŠEIT

Ar anketiņu: https://ej.uz/nxdh

Bildītē: Mūsu māja no otras puses.
Un tieši tā kādā brīdī izskatās arī mūsu prātos un enerogolaukā, kamēr kaut ko pārkārtojam un sakārtojam.
Vārdu sakot – man notiek šobrīd pārbūve gan mājā, gan manī pašā. Un viss uz skaistāku un labāku.

Atbildēt