Grozs

Tiešraides

Jebkurš maratons sākas ar pirmo soli

Vai man vienai tā ir, vai arī jūs satiekat cilvēkus tieši šai periodā, kas ir izdeguši un palikuši bez spēka. Un nu jau pat nav tik noteicoši vai tas ir kādu personīgu apstākļu dēļ, vai slimības dēļ, vai kāda konkrēta notikuma dēļ. Visapkārt dzirdu, kā cilvēki ir bez spēka. Tie, kas var, nopērk ceļojumu uz kādu saules zemi, lai izturētu līdz pavasarim. Tie, kas paliek, domā, kā tik ārā no bezspēka šeit pat.

Mēs neesam šobrīd plānojuši ceļojumu, lai gan…teikšu godīgi – arvien biežāk caurskatu iepriekšējo braucienu bildes, kur “cepāmies” saulītē.

Nu vispār man dažāda veida bezspēks nav svešs. Es kaut kā bieži nonāku dīvāna cilvēka statusā, kuram vienkārši ir stipra griba un var saņemties ievilkt datoru klēpī un pastrādāt. Bet, protams, laime man ir, kad varu noiet 10km pirmspusdienā un ja gribu tad otrus 10km pēcpusdienā vai vakarā. Ne jau kilometros stāsts, bet spēkā. Dikti patīk, kad ir spēks.

Tomēr – jautājums paliek – ko darīt, ja ir spēkupārtēriņš, ja nav ne enerģijas, ne gribasspēka, ja ir grūti un sācies lielais nekā negribēšanas periods.

Mīļie, nu tad ir jāatrod motivācija pirmajam solim.

Man šoziem bija situācija, kad ir šis tukšums un negribas nekā. Un tas, kas mani izkustināja, ka mūsu sešgadnieks (tagad jau 7) noteikti nav pelnīji būt depresivā vidē, kur nevienam neko negribās. Un es sāku sevi kustināt. Pa priekšu soli pa solītim, pavisam maz…vienkārši sagribēt un izdarīt.

Galu galā – jebkurš maratons sākas ar pirmo soli.

Mīļie, aicinu visus tos, kam varbūt šobrīd nav spēka vai varbūt tuvojas tas, ka spēki sāk sarukt…vai varbūt, ja laiku pa laikam tā notiek, ka kādā periodā rodas spēku pārtēriņš (kā, man laiku pa laikam).

Pavisam mīļi izrunāsim, kā sev palīdzēt. Ko darīt. Ko darīt profilaksei, un ko darīt, ja viss jau noticis.

Tā kā man šī pieredze ir pavisam svaiga, un tik veiksmīgi izkāpu no riktīgas nespēka bedres, tad man šobrīd tas liekas ļoti, ļoti svarīgi mums šo pārrunāt.

Nu un pēc nedēļas runāsim par bailēm. Starp citu no bailēm arī no šī nespēka, no tā, ka netiksim galā, no bailēm par trūkumu, par to, ka nepietiks naudas….

Arī to kaut kā no cilvēkiem šobrīd dzirdu.

Mums priekšā ir divas jaudīgas nodarbības 16. un 21. februārī.

Pieteikšanās ŠEIT

Ar anketiņu: https://ej.uz/nxdh

Bildīte

Kad mums vispār nebija spēka, taisījām virtuvu. Meistari nāca un skrūvēja, stellēja… līdz kamēr gatavs. Tur viss bija tik simboliski.

Atbildēt