Grozs

KLĀTIENES PASĀKUMI

Par SISTĒMISKAJIEM SAKĀRTOJUMIEM

Būs garāk kā ierasts, jo ielikšu paskaidrojošo daļu.

Mīļie, vai jūs ziniet, kas ir SISTĒMISKIE SAKĀRTOJUMI? Varbūt ziniet tos ar nosaukumu- Helingera metode? Vai kādu citu no novirzieniem?

Es esmu tajos piedalījusies pirms 8gadiem, kad Pavasara studijā tos vadīja Vita Sane.

Un nu ir pienācis laiks, kad jau kādu pusgadu par tiem runāju, ka GRIBU.

Pavisam nejauši to pieminu Tantras nodarbībā, kur grupas vadītāja Rita Grīnberga uzreiz saka, ka viņa ir sistēmisko sakārtojumu vadītāja.

Wow. Skudriņas pārskrien par augumu, kā viss piepildās un “ienāk manās mājās”. Bet tā arī šī saruna palika. Līdz sestdien Tantras nodarbību otrā daļā Rita saka, ka varētu ļaut mums iejusties sistēmiskos sakārtojumos un mēs ar lielāko prieku.

Un tad notika mūsu grupas pārsteiguma moments, cik precīzi tu ieej laukā un izjūti savu “lomu”. Un otrādi – cik precīzi redzi no malas savu situāciju, kad grupas dalībnieces izstrādā tavu pieredzi. Man mute palika vaļā, cik precīzi varēju iejusties vīrieša ādā un uz mirkli būt vienas dalībnieces draugam. Biju liels un varens, gudrs un pašapzinīgs. Neskatoties uz to, ka vēl tikko elsodama raudāju no pati savām atklāsmēm, kad meitenes izspēlēja manu situāciju.

Vārdu sakot – tas nav aprakstāms, bet tomēr palūdzu Ritai to izdarīt.

Rita Grīnberga.
Sistēmisko sakārtojumu vadītāja raksta:

“Sistēmiskie sakārtojumi – sistēmiski fenomenoloģiska pieeja, ar kuras palīdzību iespējams izpētīt norises sistēmā (ģimenē, kolektīvā utt), apskatīt dažādas sarežģītības situācijas, jautājumus, uz kuriem nav atbildes, vai grūti pieņemt lēmumu, un, pats vērtīgākais – atrast risinājumus, saņemt resursus un tikt pie atbildēm. Sakārtojot sistēmu, atdodot katram sistēmas dalībniekam tajā savu vietu, mēs atjaunojam dzīvības enerģiju plūsmu tajā. Pateicoties tam mēs atgūstam savu enerģiju, savu rīcības izvēli un atgriežam mirdzumu savas dzīves dzīvošanai pilnvērtīgi.

Sistēmisko sakārtojumu procesā ir iespējams ieraudzīt to, kādēļ kaut kas esošajā sistēmā notiek tā, kā notiek, kas esošo situāciju ir izveidojis, kādēļ klients vai kāds cits šajā sistēmā rīkojas tieši tā, kā rīkojas. To ieraugot, iespējams mainīt, dziedināt un pārstrādāt savu attieksmi un uzvedības modeļus, līdz ar to mainot dzīves kvalitāti un uzņemoties atbildību par savu dzīvi un savām izvēlēm.

Sistēmiskajos izkārtojumos tiek iekļautas dažādas tehnikas un metodes, viens no maniem rīkiem ar kurām tos papildinu ir psihodrāmas tehnikas.

Kas ir iespējams ar šo metodi

– apskatīties no malas uz kādu situāciju vai jautājumu, kurš patreiz ir aktuāls un ieraudzīt tajā resursu un risinājumu;
– piedzīvot kāda jautājuma, kurā ilgtoši nav virzības, atrisināšanos. Izdzīvot notikumus tādējādi tiem sagatavoties;
– pārrakstīt, izdzīvot savas dzīves scenārijus, paverot iespēju tiem tālāk attīstīties harmoniski;
– atbrīvoties no dzimtā, ģimenē vai attiecībās pārņemtām lomām, rīcības modeļiem un scenārijiem un atgūt vietu un spēku dzimtas sistēmā;
– satikties ar līdz šim neapzināto, nepamanīto, nepieredzēto. Savienoties ar tām savām pazaudētajām vai neatzītajām dvēseles daļām;
– piedzīvot brīnumu 🙂

Sistēmisko izkārtojumu metode ir transformējoša, izzinoša un dziedinoša. Tā mēdz pārsteigt ne tikai jautājuma izstrādes mirklī, bet arī pāc tam, kad pavisam dabīgi notiek pārmaiņas un atklāsmes arī krietnu laiku pēc izstrādes.”

Savukārt par Ritu Grīnbergu:
13 gadi individuālās konsultācijās. 6 gadi grupu vadīšana, retrītu, transformējošo elpošanas un ķermeņa apzinātības prakšu vadīšana, sieviešu apļi un retrīti.

Manas zināšanas un pieredze:
Astroloģija A. Rača skolā un individuāli pie K. Baņķa, pēc tam kopā ar K. Baņķi pirmās Latvijā attālinātās apmācību programmas e-astrologs.lv izveide, vadīšana un satura sagatavošana.
Psihodrāmas studijas un izglītība Moreno Institūtā Latvijā.
Sistēmisko izkārtojumu metodi apguvu un supervīzēju individuāli pie Guntas Jākobsones.
Šobrīd kvalfikācijas celšana Tantras skolotāja programmā skolā Tantris”.

Šo visu rakstu tādēļ, ka pie mums Ragaciemā 9.martā būs visas dienas Sistēmiskie sakārtojumi, kur varēsim izstrādāt kādu manu un citu dalībnieču jautājumus. Grupā būs ap 10 dalībniecēm, no kurām 5 jau ir pieteikušās.

Tā kā…būtībā varu jums piedāvāt 5 vietiņas.

9.marts
Ragaciems
Laiks: 12.00-18.00 (noslēgums var drusku ievilkties).
Dalībasmaksa 100eur.

Pieteikšanās pie manis uz epastu: ineseprisjolkova@gmal.com vai ar sms uz tālruni 22049000

Atbildēt