Grozs

KLĀTIENES PASĀKUMI

Lai sāktu sajust savu ķermeni, tas vispirms ir jāatbrīvo

Aizvakar visu dienu biju sieviešu retrītā ar ļoti daudz praksēm tieši ķermenim. Mīļie, esmu sajutusi un sapratusi savu “vājo ķēdes posmu” un daru, ko varu, lai to stiprinātu.

Manā gadījumā tā ir dubultslodze un esmu kaut kādā ziņā zem lupas, jo… esmu uz skatuves jūsu priekšā. Jūs momentā jutīsiet un pamanīsiet, ja kāda mana daļa netiks līdzi.

Un īstenībā jau ir tā, ka mēs katra esam uz savas dzīves skatuves un apkārtējie jūt, ja Tevī kaut kas nav līdzsvarā.

.

Mūsmāju Sieviešu praksēs un apļos ir iesaistīts viss – ķermenis, emocijas, domāšana. Ir reizes, kad pēc mūsu kopānākšanām vēl vairākas dienas vai pat nedēļu notiek procesi, kas maina mūsu dzīves.

.

Šo sestdien tiekamies uz visas dienas kopānākšanu.

Grupas vadītāja Rita Grinberga raksta:

“Lai sāktu sajust savu ķermeni, tas vispirms ir jāatbrīvo. Jānoņem blokus un tās bruņas, ko esam uzlikuši, lai aizstāvētos.

Mēs visi esam parakstījuši dvēseles līgumus, esam gājuši cauri dažādām pieredzēm un tas viss mūsos daudz ko savažoja gan emocionāli, gan fiziski.

Mūs jau bērnībā iemācīja paklusēt, nerunāt to, kas nav labs, nerunāt un neizpaust to, ko mēs jūtam, mēs nedrīkstējām dusmoties, pateikt Nē. To visu mēs nesam sev līdzi, turklat ļoti lielā mērā esam to iesprostojuši savā ķermenī.

Ķermeņa apzinātības praksēs mēs atbrīvojam to, ko nedrīkstējām atbrīvot. To, kas nedrīkstēja būt ― savu neapmierinātību, aizvainojumu, neieredzēšanu. Kas notiek tad, kad ļaujam tam izpausties? Mūsos beidzot parādās vieta mīlestībai, jo šīs abas enerģijas ― mīlestība un dusmas tiešām ir ļoti tuvas. Tās ir vienas elpas attālumā, jo tiklīdz atbrīvojam lielu daudzumu naida un dusmu, mūsos parādās maigums un mīlestība. Mēs tai esam iedevuši vietu būt.

Līdzīgs stāsts ir ar bailēm un uzticēšanos. Kad atbrīvojam sevī ievažotās bailes, varam sākt uzticēties.

Vēl viens pāris ir sāpes, ciešanas un bauda. Sažņaudzot sevī sāpju kamolus, mēs neļaujam sev piedzīvot prieku.

Neatbrīvojot sevī iekapsulētās sāpes, mēs atliekam baudu. Mēs nemākam ļauties, jo iekšā ir kaut kas aiztaisīts, aizbloķēts, neizlaists, nepārrunāts, neizraudāts, neizkliegts. Un tas mūs iznīcina. Taču tiklīdz mēs tam ļaujam iziet, atnāk tas, kam tur ir jābūt, tas, kas mūs patiesi šeit ir atvedis. Mēs esam atnākuši radoši, spontāni, rotaļīgi, ar izpratni, pašcieņu un varenumu, taču tas viss ir nobloķēts, bet liekot lietā elpu un kustību, mēs iemantojam brīvību.”

.

Tiekamies sestdien 11.maijā

Ragaciems

Ūbelītes

12.00-18.00 (beigu laiks nav precīzs. Var būt drusku ilgāk)

Sākumā un beigās tējas un kafijas pauzes, pa vidu vieglas pusdienas.

Dalībasmaksa par visu dienu 100eur

Piesakieties pie manis uz epastu: ineseprisjolkova@gmail.com vai ar sms uz tālruni 22049000

Atbildēt