Grozs

Kā darītu Mīlestība

Fragments no Gintas Filia Solis sarunas ar apzinātības prakses ekspertu Ansi Jurģi Stabingi

Garīgais ceļš

Garīgais ceļš nav ceļš dzīves apstākļu uzlabošanai. Var jau izvēlēties iet nevis pie ārsta, bet uz jogas nodarbībām, ja cilvēkam sāp mugura. Taču tas nenozīmē, ka cilvēks ir kļuvis par garīgā ceļa gājēju. Tas pats attiecas arī uz citām «garīgām» nodarbēm — sakārtot čakras, piesaistīt vīrieti, attīrīt kanālus, iegūt spējas utt. Reizēm to sauc par garīgo ceļu, taču tā tas nav.

Garīgais ceļš ir tad, kad es nevis vienkārši uzlaboju dzīvi fiziskā pasaulē, bet ieraugu, ka IR VĒL KAUT KAS – NE FIZISKS. Kaut kas, kas stāv aiz visa fiziskā, – kaut kas cits. Un tad es saprotu, ka pasaule nesastāv tikai no šīs fiziskās dimensijas.

Līdzība ir apmēram tāda: viss mums apkārt – krēsls, galds, grāmatas – mums kalpo. Uz krēsla sēdēt ir ērtāk nekā zemē. Ir ērtāk, ja ir logi un sienas, nekā tad, ja to nav. Tas viss mums kalpo. Bet tas nav mērķis. Viss, kas ir fiziskajā plāksnē, tajā skaitā arī ķermenis, mums kalpo, bet tas nav mūsu mērķis. Cilvēki, kuri ir visapkārt, kalpo, bet tas nav mērķis — tai skaitā arī dzīvesbiedrs, bērni. Mašīna kalpo. Cilvēkam vajag mašīnu, datoru, dažādas citas lietas, vajag ģimeni, bet ir jāsaprot, ka tie visi ir rīki mūsu garīgajai izaugsmei. Tie nav mērķis.

Un tu saki: man taču ir bērni, man jāpelna iztika. Tā ir taisnība. Vajag naudu, lai būtu ēdiens. Bet risks ir sākt kalpot tam, lai tev būtu šie rīki, un uzskatīt tos par gala mērķi.  Kad tu nopērc mašīnu un saki: tagad man ir mašīna un man par to jāmaksā kredīts, jāielej bendzīns, riepas jāmaina, tu sāc strādāt, lai to visu nopelnītu, lai tu varētu aizbraukt no punkta A uz punktu B. Un tomēr mašīna nav nekas vairāk kā rīks. Un tieši tāpat viss šajā fiziskajā pasaulē ir RĪKS. Tas nav mērķis. Jo viss, kas ir fiziskajā pasaulē, nāk un iet, nāk un iet.

Pilnu interviju varēs lasīt žurnālā “Kā darītu Mīlestība” jau no 25.jūlija.


Idejas autores:  Inese Prisjolkova un Ginta Filia Solis

Žurnāla pirmā numura iznākšanas datums – 25.jūlijs

Žurnāla viena numura cena – 5,50 EUR

Periodiskums – 4x gadā

Žurnālu var iegādāties
– Jāņa Rozes grāmatnīcās,
– “Latvijas Grāmata” grāmatnīcās “Globuss”,
– pavasarastudija.lv e-veikalā,
– Pavasara studijā Rīgā, Antonijas ielā 4-1 (pirms semināriem)
– klātienes pasākumos

Žurnālu var arī abonēt, saņemšanai uz izvēlēto adresi. Lai pieteiktu abonementu, aizpildi zemāk esošo pieteikuma formu!

Atbildēt