Kas jāzina algotam darbiniekam
Šo varētu nosaukt – ko jāzina katram, kas strādā algotu darbu.
.
Vakar mana māsa Gunda Strauss vadīja tiešraidi Naudas trepītes grupā.
Šai kursā mums Naudas trepītē ir tik daudz papildvērtību un bonusu. Paralēli 12 soļiem pa naudas trepīti – ir individuālo situāciju analīze dubulttiešraidēs, ir viesu pieredzes – kur sarunājos ar uzņēmējām, ir dienas atziņa no komplektiņa “100 svētības Bagātībai” un citu lektoru vai dalībnieču tiešraides.
Vakar Gunda runāja par algotu darbu un kā kāpt pa naudas trepīti, ja ir konkrēta alga, un vēl ļoti vērtīga tiešraides daļa bija par izdevumiem.
Parasti mēs runājam par to kā vairāk pelnīt, bet šai reizē tieši kā neiztērēt visu.
.
Lūk, un man vakar bija atklāsme par algoto darbu. Varētu teikt ar 18 gadu nokavēšanos, jo tieši tik vairs nestrādāju algotu darbu.
Galvenā atziņa – ka vienīgais tavs “klients” algotā darbā ir tas, kurš tevi pieņem darbā un maksā algu. Ka būtībā tu strādā, lai viņam būtu vieglāk sasniegt tos mērķus, uz kuriem uzņēmums virzās.
Nu varbūt, ka visi šo sen jau zināja, bet man tā bija visdziļākā atklāsme.
Jo, kad es strādāju, tad man vienmēr likās, ka man līdz pēdējam ir jāaizstāv savas nodaļas darbinieki, vai kaut kādi sadarbības partneri, vai klienti, vai….nu vārdu sakot, es drīzāk vienmēr uzvedos kā “arodbiedrība”, kas cīnās ar priekšniecību par labākiem darba apstākļiem vai finansēm vai vēl kaut ko.
Manu klupšanas akmeņu nosaukums visās algotajās darba vietās ir nosaucamas ar trīs vārdiem “cīnās ar priekšniecību”.
Lieki teikt, ka man nekur negāja labi.
Es nevis sadarbojos lielu mērķu labad, bet mēģināju viņus pārliecināt, vai apstrīdēt, vai pierādīt…
Nu vārdu sakot – varētu teikt “jaunības muļķība” vai neprasme būt kolektīvā, bet…..vakar es sapratu, ka man no sākta gala nav bijusi skaidrība, ko vispār cilvēks algotā darbā dara.
Viņš PALĪDZ tam, kas viņu pieņēmis darbā.
Viņš ATRISINA PROBLĒMAS tam, kas viņu pieņēmis darbā.
.
O, izrādās tādēļ mani kolēģi cilpoja pa karjeras kāpnēm, bet es mīņājos uz vietas vai ripoju lejā.
Bija nepareizs fokuss.
.
Tagad jau ta var gudri teikt – bet kā tad tu domāji?
Nu…es domāju, ka es “aizstāvu savas idejas”, “ka es iestājos par …taisnību”, “ka es pārstāvu savas daļas vai nodaļas intereses”, “ka īstenoju projektus” utt.
.
Gunda vakar ģeniāli visu salika pa plauktiņiem.
Tagad gan nezinu, ko ar šo gudrību darīt, jo visticamāk algotu darbu vairs nestrādāšu, bet…vismaz izstāstu jums – varbūt noder. Varbūt vēl kāds ir tāds pats dumpinieks sistēmā, kas spurojas un nevar saprast, kā tur iekļauties.
.
Mīļie, vēl droši varat nākt uz Naudas trepītes grupu. Darbosimies vēl visu oktobri, plus jums būs pieeja visiem ierakstiem gan šim kursam, gan iepriekšējam, kas ir tai pašā grupā.
Vai ar anketiņu: https://ej.uz/nxdh
Bildīte
no kāda 2005.gada. Arī par tiem laikiem viņa vakar stāstīja