Mēs mācīsimies pārslēgties uz vērošanu
Kaspara skolotāja savā otrā augstākā izglītībā šobrīd studē teoloģiju, tādēļ dažkārt mums mājās ir ārkārtīgi dziļas un filozofiskas sarunas.
Arī vakar.
Runājām par grūtumu. Par cieņu pret tiem, kas šobrīd iet cauri kādam grūtumam, lai nepasakām “būs jau labi”, vai “viss, kas nenogalina, dara būs stiprākus”.
.
Šī ir interesanta tēma, jo mums jau pašiem arī ne visai patīk, ja kāds grib gausties vai viņam “vissslikti.lv”.
Mums patīk, ja cilvēki tiek galā. Ja viņi ir veseli un spēkpilni, vēlams optimisti un runā iedvesmojoši. Ja tomēr pieskaras kam ne visai patīkamam, tad paši ātri prot mainīt sarunu tematu.
.
Un tagad domāju – kā lai mēs apvienojam to, ka dzīvojam gaismā, bet tai pat laikā neizturamies pavirši pret tiem, kas dara lielu darbu, izgaismojot tumsu.
.
Vakar noformulēju sev, kurā mirklī mums kļūst grūti.
Mīļie, tad, kad notiekošajam neredzam jēgu vai arī mums tik ļoti neder un nepatīk, tas, kas notiek, ka pret to cīnāmies.
Izlasi šo teikumu vēlreiz.
.
Tas nozīmē – ja mēs iedotu notiekošajam jēgu un necīnītos, mums nebūtu grūti.
.
Man tikko ir vairāki piemēri par šo.
Savas slimošanas sākumā trešajā dienā es biju pie ārsta (pirmās nedēļas laikā es 3x biju klātienē pie ārsta). Ja man uzreiz būtu izrakstītas tagadējās antibiotikas, es būtu ietaupījusi 3nedēļu gulēšanu uz gultas. Man nebūtu novārdzināts ķermenis augstās tempr dēļ un divu neefektīvu antibiotiku dēļ. Es būtu varējusi darīt savus ieplānotos darbus, rakstīt rakstus un skaisi pabeigt gadu
Un ja šādi paskatās – viss tikko kļuva smagi.
Bet mūsu pašu ziņā ir šo ( katram savu ) situāciju padarīt vērtīgu un gaišu. Un iegūt sevī mieru par to, cik vērtīgai pieredzei ejam cauri, cik skaista dzīve ir arī grūtumā un cik daudz gaismas (atziņu, atklāsmu) var tajā gūt.
Miera skolas pirmajā tiešraidē runāsim tieši par šo – par pieņemšanu, par piepildīšanu ar mierpilnu labestību. Par neprotestēšanu (uz šo aiziet visvairāk spēku un ražojas vislielākais stress).
Mīļie, esmu šķīstīta šim kursam.
Vakar cits gadījums bija, ka 2stundas ar izņemtu numuriņu sēžu laboratorijas uzgaidāmā telpā, lai nodotu analīzes. Spēka man nav, esmu vēl iepriekšējā dienā uz gultas, cilvēki kaut kā mistiski iet garām un tiek izsaukti, bet es tikai sēžu un sēžu. Jau sāk nākt virsū absolūta lūzera sajūta, jo pēc 3 bezspēcībā nogulētām nedēļām tu pat analīzes nevari nodot.
Izrādās jau sen ir kārtība, ka iepriekš piezvana un piesakās. Nu kurš to varēja zināt, ja ar ārstiem un analīzēm nav tik bieža sakara un līdz šim esi izņēmis numuriņu un pēc 5min iegājis.
Nezināšana. Dzīves temps iet uz priekšu. Viss mainās. Netiec līdzi.
It kā sīkums, bet diezgan simbolisks.
Jau atkal – ko ar šo domu darīt? Cīnīties? Protestēt? Zaudēt spēkus?
Lai cik tas nebūtu interesanti – šajos Ziemassvētkos es esmu ieguvusi mieru (ko nebūtu ieguvusi bez slimošanas, bez vārguma un nespēka). Tieši tas, ka vēro, kā viss notiek, bet nevari aktīvi piedalīties, man ir devis mieru. No sākuma…piespiedu kārtā. Ar laiku pierodi. Pēc tam sāk patikt.
Vai viss man tagad man iet pašplūsmā? Nē. Bet es varu paspēt pārslēgties uz vērošanu.
30.decembrī 20.00 būs mums pirmā tiešraide jaunajā kursā “Miera skola”. Mēs mācīsimies pārslēgties uz vērošanu.
Ir tāda prakse: KONCENTRĒŠANĀS, kas ir pretstats meditācijai. Ja šo iemācās, tas ārkārtīgi palīdz saglabāt mieru.
Tas dod cilvēkam dziļumu. Izpratnes dziļumu, klausīšanās dziļumu, vērošanas dziļumu.
Tai pat laikā – mēs nekļūstam pavirši un distancēti – tieši otrādi – piepildīsim dzīvi ar mieru un mīļumu.
<<<<<<<<<<<<<
Pirmajā reizē ņemsim pieņemšanas un piedošanas tēmu. Iemācīšu koncentrēšanās praksi.
Otrajā – taisīsim Dārgumu karti
Trešajā -transformācijas un pabeigtības tēmu (beigsim visus iesāktos darbus, jo tūlīt, tūlīt būs saulgrieži, kad jau atkal viss sākas no jauna un gaisma dabā uzvar tumsu). Vairosim gaismu.
Ceturtajā – būs radīšanas tēma. Kā radīt jaunu un skaistu telpu sevī, no kuras veidojas viss Tavā dzīvē.
Piektajā – iegūsim pārliecību un ticību, ka varam sasniegt, ko esam iecerējuši.
Vai ar anketiņu: https://ej.uz/nxdh
Bildīte
atradu bildi, kurai vēl draugiem.lv emblēmiņa. Vai diez tagad vēl tāda platforma pastāv?